w

Dlatego warto jechać wolniej. Zderzenie z sarną i busem (wideo)

Zderzenie z sarną i busem
Dlatego warto jechać wolniej. Zderzenie z sarną i busem (wideo)

Zimowe warunki drogowe zawsze utrudniają jazdę, szczególnie na nieoświetlonych, wąskich jezdniach po zmroku. W takich miejscach często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

Nie inaczej było 8 lutego na ulicy Władysława Orkana w Mszanie Dolnej. Kierowca nie miał za dużych szans, by uniknąć konsekwencji. Można pokusić się o stwierdzenie, że znalazł się w złym miejscu o złej porze.

W pewnym momencie, na zaśnieżoną, nieoświetloną jezdnię wbiegła sarna. Znalazła się na kursie kolizyjnym z autem nagrywającego. Użytkownik pojazdu nie miał żadnych szans, by uniknąć zderzenia. Odbił instynktownie w lewo, ale to nie zapobiegło uderzeniu w dzikie zwierzę.

Zderzenie po zderzeniu

Konsekwencje były jednak większe. Auto wjechało na sąsiedni tor jazdy i mimo usilnych starań kierowcy, nie wróciło w pełni na prawy pas. Niestety, właśnie wtedy z przeciwka nadjeżdżał bus, którego kierowca „błyskał długimi”, by ostrzec nagrywającego. Ten drugi nie miał jednak szans, by zdążyć.

W wyniku tego, doszło do kolejnego zderzenia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stała. Ucierpiała tylko sarna. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Funkcjonariusze zachowali ludzką twarz – nie ukarali sprawcy ani mandatem, ani punktami karnymi.

Kierowca miał po prostu pecha. Minął zna A-18b, więc jego sprzeciw w orzekaniu winy nie wniósłby niczego. Nie posiadał polisy AC, dlatego będzie musiał naprawić swoje auto z własnej kieszeni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fast X trailer 2023

Szybcy i Wściekli 10 (2023) – oficjalny trailer nowych przygód Dominica Toretto i spółki

Wystrzał opony TIR

Wystrzał opony w ciągniku siodłowym. „Mógł za sobą pociągnąć dwa auta” (wideo)