w

Debiut Saleen’a FourSixteen w Pebble Beach

Saleen to firma, która od lat specjalizuje się w przerabianiu różnych modeli Fordów (m.in. Mustanga), a w swoim portfolio ma nawet własny supersamochód – S7.  Tym razem ambitni amerykanie wzięli na warsztat coś innego – topową wersję Tesli Model S, która pod nazwą FourSixteen zadebiutowała podczas corocznego festiwalu w Pebble Beach

20545059491920724737

Spece Saleena tym razem nie podnieśli ani mocy, ani momentu obrotowego – kierowca ma zatem do dyspozycji 416 KM (stąd nazwa FourSixteen) i 600 Nm. Zamiast tego skupiono się na zwiększeniu wydajności napędu (szybsza reakcja na gaz) i poprawieniu działania układu chłodzenia. W zawieszeniu pojawiły się nowe stabilizatory oraz sztywniejsze sprężyny, co w połączeniu z wydajniejszymi hamulcami i przeprogramowanym systemem kontroli stabilności pozwala kierowcy na więcej zabawy. Jeżeli klientowi to nie wystarczy, opcjonalnie można zamówić w pełni regulowany zestaw.

 

Z zewnątrz Model S by Saleen wyróżnia się m.in. przestylizowanym przodem, dyfuzorem zintegrowanym z tylnym zderzakiem,  spojlerem na tylnej klapie i 21 calowymi obręczami . W środku panuje luksus – znajdziemy tu połączenie skóry z Alcantarą oraz wstawki z włókna węglowego.

 

Ile kosztuje taka przyjemność? Ceny zaczynają się od 152 tyś. dolarów (łącznie z ceną zwykłego Modelu S – ok. 82 tyś. dol.). W niektórych stanach można liczyć na specjalne ulgi, dzięki czemu FourSixteen będzie bardziej przystępny.

 

 

Źródło:WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes klasy C z pakietem Brabusa

Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline – nowy po staremu