w

Dakar 2016: Peugeot 2008 DKR dominuje po 4 etapach

Wszyscy fani rajdów pamiętają sukcesy Peugeota 205 w latach 80. na trasie Paryż-Dakar.

Sebastien Loeb

Nie chcemy zapeszać, ale rok 2016 może być kolejnym triumfem francuskiej marki. Peugeot stworzył auto od podstaw i podpisał kontrakty z wielkimi kierowcami takimi jak Sebastien Loeb, Carlos Sainz i Stephane Peterhansel. Co równie ważne,  świetnie przygotował się także pod względem organizacyjnym. I po czwartym etapie już wiadomo, że to procentuje.

Carlos Sainz

Liderem klasyfikacji jest Sebastien Loeb i Daniel Elena z czasem 9 h 44 min 15 sek. Na drugim miejscu są koledzy z zespołu – Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret (strata 4 min 48 sek.). Trzecie miejsce przypada aktualnie Nasserowi Al-Attiyahowi i Matthieu Baumelowi (załoga MINI, strata 11 min 9 sek). Czwarte to natomiast zespół Leeroy Poulter/Robert Howie jadący Toyotą Hilux (+12 min 31 sek). Piątkę zamyka Carlos Sainz i Lucas Cruz ze stratą 13 min i 4 sek. Co ciekawe, czwarty zespół jadący 2008 DKR również jest w pierwszej dziesiątce – Cyril Despres i David Castera zajmują aktualnie 8 miejsce ze stratą 16 min 4 sek.

 

Niewielkie różnice czasowe sprawiają, że gra jest otwarta. Będzie zatem interesująco!

 

Źródło: Peugeot

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Huracan Print Tech

Renault Kadjar Energy dCi 130 4×4 Bose – Qashqai po francusku