w

Daimler rozpoczął produkcję nowej skrzyni w Rumuni

Daimler startet Produktion von Neungang-Automatikgetrieben in Rumänien: Die neu entstandene Produktionsfläche bei der Daimler-Tochter Star Assembly in Sebes entspricht der Größe von circa zehn Fußballfeldern. // Daimler launches production of nine-speed automatic transmissions in Romania: The new production area at the Daimler subsidiary Star Assembly covers the size of around ten football pitches.

Niemiecki koncern od lat stawia na przekładnie automatyczne.

daimler_sebes_romania_2016_1

W ich produkcji specjalizuje się fabryka w Rumunii, która od 2013 roku produkowała 5-biegowe, a później 7-biegowe automaty. Daimler zainwestował 300 mln euro i teraz linia została przygotowana do tworzenia dwusprzęgłowych skrzyń 9G-TRONIC. Jak sama nazwa wskazuje, mają one 9 przełożeń i wyróżniają się płynnością oraz wysoką wydajnością, która wpływa pozytywnie na ekonomikę jazdy. Dzięki dużej liczbie biegów, przy wysokich prędkościach silnik zachowuje niskie obroty, co wpływa też na komfort. Tę przekładnię możemy już spotkać w takich modelach jak Klasa E, GLE czy CLS.  Wkrótce będzie ona dostępna w innych modelach marki.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Limuzyna Władimira Putina

Zadbane BMW M5 E39 na sprzedaż