w

Daimler jednak nie wybuduje fabryki w Polsce…?

Jakiś czas temu pełni optymizmu informowaliśmy, że Minister Morawiecki „zaklepuje” inwestycję Mercedesa w Polsce.

Niemiecka marka premium ze Stuttgartu miała wybudować Centrum odpowiedzialne za podzespoły montowane w ich samochodach. Puls Biznesu poinformował jednak, że Daimler zmienił zdanie i zamierza przenieść inwestycję do Czech – dokładnie 10 km na północ od Pragi. Właśnie tam znajduje się miejscowość Uzice, gdzie może powstać ogromny obiekt (229 tysięcy metrów kwadratowych), który pochłonie 500 mln euro.

Skąd ta zmiana decyzji? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ są to nieoficjalne informacje. Według niektórych komentatorów i mediów, prawdziwym powodem mogą być kwestie polityczne (ostatnie wydarzenia w związku z reparacjami wojennymi). Polskie przedstawicielstwo niemieckiej marki twierdzi natomiast, że ostateczna decyzja jeszcze nie padła.

Umieszczenie tego typu produkcji w Czechach ma swoje logiczne wytłumaczenie – i nie mamy na myśli polityki. Bardziej chodzi o logistykę. W pobliżu tamtego miejsca znajdują się bowiem inne zakłady Mercedesa. Czekamy jednak na potwierdzenie/zdementowanie tych wszystkich informacji i rozwój sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łada przerobiona na Rolls Royce’a

Nowe Porsche Cayenne – kiedy debiut?