w

Dacia Sandero 2021 i Dacia Logan 2021 – pierwsze oficjalne zdjęcia

Dacia Sandero 2021 i Dacia Logan 2021 - pierwsze oficjalne zdjęcia
Dacia Sandero 2021 i Dacia Logan 2021 - pierwsze oficjalne zdjęcia

Rumuńsko-francuska marka korzystająca z podzespołów Renault doczekała się kolejnej zmiany pokoleniowej. To nowe generacje modeli Sandero i Logan.

Oba samochody wykorzystują platformę z Clio. Pod względem stylistycznym zrobiły krok w dobrą stronę. Auta wyglądają nowocześniej i przyjemniej zarazem. Pas przedni zdobią węższe reflektory z ledowymi wypełnieniami, grill o nowej fakturze i masywny zderzak.

Sandero pozostało klasycznym, 5-drzwiowym hatchbackiem. Z tyłu tyłu upodobniło się do swojego krewnego z Renault. Krótko mówiąc, wygląda znacznie zgrabniej, niż poprzednie wcielenie. Warto dodać, że od razu do oferty dołączy odmiana Stepway, która ma kilka uterenowionych atrybutów (m.in. nieco większy prześwit i dodatkowe osłony) Z kolei Logan dalej będzie występował jako sedan. Nie wiadomo, czy do gamy dołączy bardziej praktyczna odmiana MCV (kombi).

Wnętrza obu modeli będzie na pewno bardzo zbliżone. Kokpit powinien zyskać lepszy design, wyższy poziom ergonomii i nieco lepsze materiały wykończeniowe. Mogą także pojawić się instrumenty pokładowe z nieco starszych modeli francuskiego producenta. Spodziewamy się bagażników sięgającego 330 litrów w hatchbacku i 500 litrów w sedanie.

Władze marki nie ujawniły jeszcze gamy silnikowej, ale można podejrzewać, że cennik otworzy wersja z 1-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 75-90 KM. Duże prawdopodobieństwo, że pojawi się także diesel 1.5 Blue dCii (ok. 90 KM).

Oficjalna premiera samochodów powinna nastąpić pod koniec tego miesiąca. Bliżej końca roku pojawią się pierwsze informacje na temat cen.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeep Wrangler 4xe - terenówka w wersji hybrydowej

Jeep Wrangler 4xe – terenówka w wersji hybrydowej

Netflix zapowiedział produkcję o legendzie F1. To kierowca wszech czasów

Netflix zapowiedział produkcję o legendzie F1 – to kierowca wszech czasów