w ,

Czysty samochód to podstawa

Niemal każdy chce, by samochód którym się porusza wyglądał nienagannie. Głównie dlatego, że teraz prawie każdy jest zmotoryzowany, a auto traktowane jest trochę jak ubranie: z jednej strony warto, by było czyste, a z drugiej wszyscy patrzą, czy akurat wygląda właściwie. Jedno z bardziej przykrych określeń, które może usłyszeć kierowca to to, że jego auto jest brudasem. Ba, niektórzy zostawiają nawet takie napisy na szybach. Ponieważ nikt nie chce znaleźć czegoś takiego na własnym samochodzie, logicznym jest, że ludzie mają zamiar zadbać o czyszczenie samochodów. W tym celu przydałby się detaling, czyli dokładne mycie.

Zasadniczo z myciem każdy powinien w jakiś sposób poradzić sobie sam, aczkolwiek czasami samochód jest tak brudny, że potrzebuje generalnego oczyszczania. W takiej sytuacji lepiej pojechać do profesjonalnej myjni, która zapewni nam auto detailing. Katowice to jedno z miejsc, w którym możemy znaleźć takową.

Nie wiemy, gdzie szukać? Tutaj z pomocą zawsze może nam przyjść Internet. W sieci znajdziemy bowiem nie tylko adres myjni, ale również potrzebne nam o niej opinie. Dowiemy się w ten sposób, czy mamy do czynienia z myjnią automatyczną czy ręczną.

Miej zawsze czysty samochód
Niektórzy nie chcą dokładnie czyścić samochodu, przekonani o tym, że za chwilę spadnie deszcz i zniszczy wszystkie starania. W rzeczywistości jest jednak tak, że dobrze przeprowadzony detailing umożliwi czyszczenie tak dokładne, że nawet deszcz i kurz przez pewien czas nie będą wyglądały tak źle. Poza tym, jest to rodzaj przekonania, które nakazywałoby się w takim razie nie myć, bo przecież za chwilę przyjdzie deszcz, będziemy mokrzy i będziemy musieli umyć się jeszcze raz.

Pozostaje kwestia ostatnia: jaki rodzaj myjni dla siebie wybierzemy? Jeśli jesteśmy bardzo wygodni, może to być myjnia automatyczna, która wszystko zrobi za nas, w czasie, kiedy my będziemy siedzieć w samochodzie i obserwować, jak zostaje on wymyty i wypolerowany. Może to być również myjnia ręczna. Jaworzno jest miastem, w którym znajdziemy niejedną taką.

Grunt to wiedzieć, że nasz samochód musi być zadbany i wyglądać możliwie jak najładniej. Jest jak nasz garnitur, jak ubranie wyjściowe, ma wyglądać po prostu dobrze. Musimy o niego zadbać w takim wypadku, bowiem jak już zostało wzmiankowane wcześniej, będziemy oceniani przez jego pryzmat. Chcemy jednak dobrze wypaść, a poza tym, jeżdżenie brudnym samochodem to żadna przyjemność. Kiedy zostanie umyty porządnie, w rzeczywistości wygląda jak nowy. I to jest bardzo ważne!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie na przejściu – sprawcą pijany kierowca (Video)

Shimmy i utrata kontroli nad jednośladem – śmiertelny wypadek motocyklisty (Video)