w

Czy to nowa Toyota MR2? Wygląda jak McLaren!

Toyota FT-Se Concept
Czy to nowa Toyota MR2? Wygląda jak McLaren!

Japońska marka pokazała na rodzimych targach kilka ciekawych samochodów. Wśród nich jest dwumiejscowe coupe, które może zapowiadać powrót kultowego modelu.

Tak, to może być nowa Toyota MR2 w wydaniu koncepcyjnym. Auto zostało zaprezentowane po raz pierwszy. Nosi nazwę FT-Se i posiada logo Gazoo Racing. Jego design jest naprawdę świetny.

Nowy projekt tego producenta przypomina pojazd sportowy, który mógłby rywalizować z takimi tuzami, jak Alpine A110. Pod względem stylistycznym nie ma najmniejszych powodów do narzekania.

Nowa Toyota MR2
Toyota FT-Se Concept

Front zdobi nisko osadzona maska i zadziornie spoglądające reflektory z kłami LED, które zachodzą na dolne krawędzie zderzaka. Profil ujawnia natomiast zwężające się przeszklenia i opadającą linię dachu. Z kolei tył zdobią wąskie lampy, ogromny dyfuzor i kratownica, która je dzieli. Z daleka można pomyśleć, że to jakiś nowy McLaren.

To może być nowa Toyota MR2

Udana stylistyka karoserii to nie wszystko. Japończycy ujawnili również wnętrze, w którym znajdują się dwa sportowe fotele i minimalistyczny kokpit. Głównym elementem jest kierownica o kształcie wolantu.

>Elektryczna Toyota Land Cruiser. Poważna zmiana koncepcji

Oprócz niej znajdziemy tu cyfrowe wskaźniki i dodatkowe „skrzydełka” przy kierownicy, które zostały oparte na dotykowych wyświetlaczach. Wydaje się, że taka koncepcja nie zostanie przeszczepiona do modelu seryjnego ze względu na ograniczoną praktyczność i taką też ergonomię. Pamiętajmy, że japońska marka stara się o to dbać w każdym modelu.

Toyota FT-Se Concept
Toyota FT-Se Concept

Jeśli chodzi o techniczne aspekty, to wszystko jest jeszcze tajemnicą. Choć auto wygląda na takie z centralnie umieszczonym silnikiem, bardziej prawdopodobne jest zastosowanie dwóch jednostek elektrycznych – po jednej nad każdą osią. To wróżyłoby dobry rozkład masy i nisko osadzony środek ciężości.

Gdyby nowa Toyota MR2 oferowała około 300 koni mechanicznych, a przy tym ważyła mniej więcej 1500 kilogramów, to mogłaby dać naprawdę sporo frajdy z jazdy. Pozostaje mieć nadzieję, że specjaliści z Gazoo Racing pracują nad odmianą produkcyjną. Liczne grono fanów chciałoby powrotu niewielkiego coupe.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan Hyper Force Concept

Elektryczny Nissan GT-R? Koncept przytłacza mocą

Kia K5 2024

Oto koreański rywal Passata. Jest atrakcyjny i przestronny