w

Czy pod maskę Audi R8 trafi diesel?

W dzisiejszym świecie motoryzacji już trudno kogokolwiek zaskoczyć. Hybryda na bazie diesla, bezstopniowe skrzynie, czterodrzwiowe coupe i inne „tego typu historie” przestały być czymś nienaturalnym.

audi_r8_fl_1

Znany na całym świecie supersamochód, pod którego maską ma pracować jednostka wysokoprężna to jednak dość nietypowa sprawa… Audi R8, bo o nim mowa, może w niedalekiej przyszłości być oferowane z dieslem V8 lub V10. Czy taka jednostka pasuje do charakteru auta? Zdecydowanie nie, ale inżynierowie z Ingolstadt już wiele razy pokazali, że potrafią złamać trendy jak i stereotypy…

 

Taka konfiguracja mogłaby trafić do sprzedaży w 2017 roku. Czy to ma sens? Biorąc pod uwagę doświadczenie rynkowe obecnej generacji, powątpiewamy… Jeśli jednak nowa jednostka wysokoprężna znajdzie się pod maską kolejnego wcielenia R8 i będzie oferowana równorzędnie z „mocarną benzyną”, to nie mamy nic przeciwko.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes notuje wzrost sprzedaży

BMW X6 Lumma Design