w

Czy piekielnie szybki Mustang Shelby GT500 pokona BMW M8 Competition i Polestara 1? Nie jest to takie oczywiste…

Mustang Shelby GT500 kontra M8 Competition i Polestar 1
Czy piekielnie szybki Mustang Shelby GT500 pokona BMW M8 Competition i Polestara 1? Nie jest to takie oczywiste...

Ford Mustang Shelby GT500 to amerykańska ikona. Trudno o bardziej wyrazisty samochód ze Stanów Zjednoczonych.

W tej wyjątkowej wersji, kultowy muscle car oferuje aż 760 KM i 847 Nm momentu obrotowego. Ta ogromna moc pochodzi z doładowanej jednostki V8 o pojemności 5,2 litra. Ogromny potencjał trafia na oś tylną za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatycznej. Czy takie parametry wystarczą, by pokonać dwa bardzo różne, ale niezwykle szybkie samochody?

Mustang Shelby GT500 kontra BMW M8 Competition i Polestar 1

Jako pierwszy na linii startu zawitał Polestar 1. Skrywa on układ hybrydowy oparty na 2-litrowej jednostce benzynowej. Moc systemowa tego zestawu to 619 KM i aż 1000 Nm. W tym przypadku również można liczyć na automatyczną skrzynię oraz tylny napęd.

Mustang vs M8 vs Polestar
Kluczem do sukcesu okazał się wydajny napęd

Drugim rywalem okazało się BMW M8 Competition, czyli topowe, bawarskie coupe. Jego sercem jest 4,4-litrowe V8 Twin-turbo produkujące 617 KM i 750 Nm. Uzupełnieniem potężnego silnika benzynowego są 8-biegowy automat oraz napęd na obie osie.

Wydajność na pierwszym planie

O ile Polestar 1 nie poradził sobie na dłuższym dystansie, o tyle BMW nie pozostawił szans Fordowi. Tylko w przypadku startu z „rolki” amerykański samochód miał szanse na zwycięstwo – warto dodać, że minimalne. Skuteczność systemu Launch Control w połączeniu z napędem xDrive oznacza katapultę na czterech kołach. BMW M8 Competition udowodniło, że nie trzeba być najmocniejszym graczem, żeby oferować najlepsze osiągi oraz świetne właściwości jezdne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mitsubishi Outlander 2021 zapowiedź

Mitsubishi Outlander 2021 nadjeżdża: Układ hybrydowy i nowy design

Policjant podrzucił marihuanę

Policjant podrzucający narkotyki: Okazuje się, że takie historie zdarzają się nie tylko w filmach…