w

Czy Alfa Romeo stworzy rywala BMW Serii 5? To ma sens

Alfa Romeo new sedan 2022
Czy Alfa Romeo stworzy rywala BMW Serii 5? To ma sens

Włoska marka ma przed sobą kilka lat intensywnego rozwoju, który może wpłynąć na jej pozycję rynkową.

Wszystko za sprawą nowego koncernu o nazwie Stellantis łączącego producentów FCA i PSA w jedną całość. To ciekawe posunięcie, które może przynieść liczne korzyści obu stronom. Pozycja Alfy Romeo jest niezagrożona, ale konieczne będzie unowocześnienie i poszerzenie oferty.

Wkrótce powinniśmy poznać nową Giuliettę i spotkać na drogach model Tonale, który trafić na rynki w drugiej połowie tego roku. Niewykluczone, że pojawi się także kolejne wcielenie MiTo, które może bazować na rozwiązaniach stosowanych w Peugeocie 208.

Flagowy sedan a rzeczywistość

Czy jednak do gamy trafi model o segment większy od Giulii? Według nas jest to prawdopodobne, bo Włosi dysponują dziś odpowiednim bagażem technologicznym. Patrząc na dostępne podzespoły, możemy samodzielnie „złożyć” taki samochód – oczywiście w ramach spekulacji.

Zacznijmy od płyty podłogowej. Flagowy sedan mógłby wykorzystać platformę przedłużonego Peugeota 508 (L), który jest na rynku azjatyckim. Co ciekawe, dysponuje nią debiutujący właśnie DS 9, czyli limuzyna francuskiej marki premium.

W gamie jednostek napędowych mogłyby znaleźć się flagowe benzyniaki z Giulii, czyli 2.0 GME (280 KM) oraz 2.9 GME (510 KM). W ofercie mogłyby znaleźć się też warianty hybrydowe typu plug-in znane z Peugeota, które zostały oparte na silniku 1.6 Puretech zintegrowanym z 8-biegowym automatem i napędem na obie osie. Ich moc waha się od 300 do 360 koni mechanicznych.

Mamy więc nadzieję, że Włosi dostaną zielone światło. Nie jest tajemnicą, że przydałby się również miejski crossover. Pozostaje trzymać kciuki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Buty Lexusa

Lexus IS 350 wyrażony w… obuwiu. Dla tych, którzy lubią utożsamiać się z samochodem.

BMW M6 88'

BMW M6 E24: Ma 33 lata, a wygląda lepiej niż większość nowych aut