w , ,

Części samochodowe – gdzie kupować?

Zakup samochodu nie stanowi dziś najmniejszego problemu. Nawet osoby o skromnym budżecie mogą znaleźć coś dla siebie i cieszyć się komunikacyjną swobodą.

Eksploatacja auta wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami. Poza standardowymi opłatami, takimi jak ubezpieczenia, rejestracje i przeglądy, należy też wymieniać zużyte podzespoły na czas i liczyć się z potencjalnymi usterkami/awariami – żadne urządzenie nie jest przecież wieczne.

I tutaj pojawia się kwestia zakupu części. Kiedyś trzeba było sprowadzać poszczególne elementy zza granicy albo liczyć na asortyment lokalnych sklepów oraz weekendowych giełd motoryzacyjnych. Teraz jednak rozwój technologiczny pozwala na znacznie wygodniejsze formy kupna.

Jak doskonale wiecie, najprostszym rozwiązaniem jest internet, gdzie znajdziemy zarówno części nowe, jak i te używane. Które wybrać? Wiele zależy od stanu konkretnego elementu, a także… możliwości finansowych. Ważne jednak, by umieć rozsądnie ocenić, czego oczekujemy, a w razie potrzeby – zapytać wykwalifikowanych osób.

Nabywanie takich rzeczy przez Allegro to nie tylko wygodne, ale też bardzo szybkie rozwiązanie. Przede wszystkim w jednym miejscu da się znaleźć wszystko, a także porównać ceny i sprawdzić konkurencyjne oferty. Ponadto, można liczyć na niższe kwoty kupna. Skąd ten wniosek? Umieszczając przedmiot na portalu ogłoszeniowym, właściciel nie musi płacić pracownikowi, by zajął się poszukiwaniami klienta, bo owy klient sam się zgłasza i przy takich zakupach bezpośredni kontakt jest przeważnie zbędny. A to oznacza, że marża może być znacznie niższa, niż w fizycznym sklepie. Jeśli dorzucimy do tego prostą formę dostawy, to możemy jednoznacznie stwierdzić, że to najwygodniejszy sposób, jaki do tej pory powstał.

Przekonało się do niego wielu pracowników warsztatów, którzy nie mają czasu na inny rodzaj poszukiwań. Części nowe i używane mogą być także nabywane przez osoby prywatne, dlatego coraz więcej klientów indywidualnych samodzielnie dostarcza konkretne podzespoły mechanikom, by oni otrzymali wynagrodzenie jedynie za „robociznę”. Właśnie tak można bardzo łatwo ograniczyć swoje koszty.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Mnie jak trzeba to koleżka mechanik do paczki z delphi doda co trzeba i jeszcze taniej jak z allegro np mam. Mechanicy mają rabaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lubomia: Potrącenie na pasach (Video)

Felgi – co warto wiedzieć?