w

Czerń absolutna! Lakier Vanta Black pochłania światło i robi kolosalne wrażenie

Vanta Black lakierowanie
Czerń absolutna! Lakier Vanta Black pochłania światło i robi kolosalne wrażenie

Era zwykłych lakierów samochodowych powoli się kończy. Coraz częściej w podstawie klient otrzymuje przynajmniej wariant metaliczny.

Są też wersje perłowe oraz ostatnio bardzo modny mat. Pielęgnacja takich struktur jest oczywiście inna (nierzadko bardziej wymagająca), ale to nie zniechęca użytkowników, którzy chcą mieć odpowiedni efekt wizualny. W zeszłym roku na rynku pojawiła się kolejna odmiana, która może zainteresować nowe grono nabywców – także tych zajmujących się tuningiem.

Czarny nad czarnymi

To lakier Vanta Black (VBx2), który w rozwinięciu oznacza Vertically Aligned Nano Tube Array. Pod tą długą nazwą kryje się bardzo innowacyjna mieszanka, która po położeniu na karoserii auta potrafi pochłaniać aż 99,965% światła. W jej mikrostrukturach zawarto włókno węglowe.

Lakier pochłaniający światło
Lakier w 99,965% pochłania światło

Efekt jest niezwykły, co widzieliśmy już w zeszłym roku na grafikach wykorzystujących BMW X6. Teraz możemy zobaczyć rzeczywisty wynik. Vanta Black został położony na japońskim sedanie. Mitsubishi Lancer wygląda teraz, jak pojazd Batmana.

Lakierowanie Vanta Black

Co ciekawe, nakładanie struktur lakieru nie różni się od tego, które dotyczy bardziej popularnych i starszych wariantów. Po wyschnięciu nie można jednak pomylić tej mieszanki z jakąkolwiek inną. Samochód wygląda, jak wyjęty z gry komputerowej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najdroższe auta świata

18 najdroższych nowych aut, jakie kiedykolwiek sprzedano. Prawdziwe perełki!

Zasięgi aut elektrycznych - test

Jakie są zasięgi miejskich aut elektrycznych? Ten test rozwiewa wątpliwości