w

Czekasz na nowe auto z grupy VAG? Volkswagen sprawdza, czy nie było go na płonącym statku (wideo)

Płonący statek z Panamy
Czekasz na nowe auto z grupy VAG? Volkswagen sprawdza, czy nie było go na płonącym statku (wideo)

Pożar ogromnej jednostki wodnej stał się wydarzeniem na skalę światową. Media błyskawicznie podchwyciły temat.

Do zdarzenia doszło 16 lutego. Statek pod banderą Panamy zaczął płonąć około 160 kilometrów od Azorów na Atlantyku. Transportował zupełnie nowe pojazdy grupy VAG. Volkswagen sprawdza, które egzemplarze znajdowały się na pokładzie.

Wymaga to analizy dokładnej dokumentów. Według wstępnych szacunków, straty mogą sięgać nawet 335 milionów dolarów, co oznacza grubo ponad miliard złotych.

Kluczowy kontakt z klientami

Niemiecki koncern nie podał dokładnej liczby uszkodzonych pojazdów. Wiemy jedynie, że na płonącym statku znajdowały się modele różnych marek, w tym: Volkswagena, Audi, Porsche, Bentleya i Lamborghini.

Zobacz także: Próba ataku piratów na statek transportowy: Załoga odpowiedziała ogniem

Większość z nich miała trafić do klientów w Stanach Zjednoczonych. Dealerzy rozpoczęli komunikację z nabywcami, aby przekazywać kluczowe informacje na ten temat. Z pewnością nie są to łatwe rozmowy.

Płonący statek na Atlantyku
Na statku transportowane były egzemplarze Lamborghini, Volkswagena, Bentleya i kilku innych marek

Pamiętajmy, że trwa kryzys produkcyjny w całej branży. Kłopoty z półprzewodnikami i zaburzone łańcuchy dostaw sprawiają, że pojawiają się wielomiesięczne opóźnienia. Taka sytuacja dodatkowo wpłynie na wydłużenie kolejki.

Zobacz także: Tak wygląda horror na morzu: 21-metrowe fale kontra statek (wideo)

Pozostaje mieć nadzieję, że Volkswagen znajdzie sposób, by przyspieszyć cały proces i zaspokoić popyt. Być może nie wszystkie auta znajdujące się na statku uległy płomieniom. Na szczegółowe dane trzeba jednak jeszcze trochę zaczekać.

Według nieoficjalnych informacji przyczyną pożaru miało być zwarcie w samochodzie elektrycznym. To jednak plotka, która dziś nie ma żadnego potwierdzenia. Dochodzenie trwa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie Porsche na Podlasiu

Porsche Taycan Turbo na Podlasiu. Sołtys postanowił je naładować swoim sposobem (wideo)

CUPRA Formentor

CUPRA przedstawiła plan na 2022 rok. Wśród nich podwojenie wzrostu sprzedaży!