w

Cysterna uderzyła w kładkę pieszo-rowerową na S8 (wideo)

Zderzenie cysterny z kładką rowerową
Cysterna uderzyła w kładkę pieszo-rowerową na S8 (wideo)

Choć doszło do poważnej kolizji, okoliczności zdarzenia były na tyle sprzyjające, że żaden człowiek nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się 6 grudnia na fragmencie drogi ekspresowej S8 w miejscowości Zielonka.

Cysterna uderzyła w kładkę pieszo-rowerową, co może wydawać się dziwne. Nie był to „gabaryt”, tylko normalny zestaw. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przestrzeń załadunkowa uniosła się na podnośnikach hydraulicznych – z bliżej nieznanych powodów. To mogło sprawić, że jej górna krawędź znajdowała się za wysoko.

Warto podkreślić, że była to cysterna do przewozu towarów sypkich, czyli tak zwany silos. Znajdowała się w nim mąka. Gdyby to były paliwa płynne, nietrudno obie wyobrazić znacznie większe zagrożenie.

Ostatecznie udało się uniknąć poważniejszych nieszczęść. Cysterna została zniszczona, ale najważniejsze, że nikt nie ucierpiał. Gdyby na kładce znajdowali się ludzie, mogłoby dojść do znacznie gorszych następstw.

Droga byłą częściowo zablokowana przez kilka godzin. To oczywiście spowodowało duże utrudnienia w ruchu. Funkcjonariusze z Wołomina badają okoliczności zdarzenia, by wszystko dokładnie wyjaśnić.

Kierowcy zawodowi powinni wyciągnąć z tego wnioski. Naczepy wyposażone w podnośniki hydrauliczne lub obciążone wysokim ładunkiem wymagają dokładnego sprawdzania i zwracania uwagi na znaki z ograniczeniami wysokości.

Niestety, nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, dlatego po sieci krąży dużą liczba nagrań przedstawiających zderzenia pojazdów ciężarowych z wiaduktami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. nie widzę winy kierowcy ,domyślam się że pokonał już jakiś odcinek drogi,stawiam na załączenie pompy bez wiedzy kierowcy byłem kiedyś świadkiem czegoś podobnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudane wyprzedzanie ciągnika rolniczego

To nie był dobry manewr wyprzedzania. Pieszy musiał uciekać, traktor prawie się przewrócił (wideo)

Wyprzedzanie radiowozu na przejściu dla pieszych

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. „Prawko miał od 14 dni” (wideo)