w

Cwaniackie tłumaczenie kierowcy BMW złapanego na przekroczeniu prędkości. Twierdził, że to tor wyścigowy

Cwaniak w BMW otrzymał surową karę za przekroczenie prędkości
Cwaniackie tłumaczenie kierowcy BMW złapanego na przekroczeniu prędkości. Twierdził, że to tor wyścigowy

Użytkownik bawarskiego sedan zaliczył kosztowne spotkanie z funkcjonariuszami australijskiej drogówki. Mężczyzna zdecydował się na dziwną linię obrony.

Patrol policji postanowił zatrzymać osobę, która pozwoliła sobie na przewinienie drogowe. Tłumaczenie kierowcy BMW złapanego na przekroczeniu prędkości było bardzo kontrowersyjne. Mężczyzna myślał, że jest na torze wyścigowym.

W pewnym sensie tak było. Korzystał z jezdni będącej nitką toru Mount Panorama. Problem w tym, że to obiekt uliczny, który na co dzień jest normalną częścią infrastruktury drogowej miasteczka Bathurst w Nowej Południowej Walii. To tak, jakby kierowcy w Monako jeździli bez ograniczeń, gdy nie odbywa się tam żadne Grand Prix. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że byłoby to głupie i bardzo niebezpieczne.

Surowa kara za cwaniactwo

Gdy na Mount Panorama Circuit kończą się wyścigi (na przykład Bathurst 1000, Bathurst 12 Hour), wszystko wraca do normy – włącznie z ograniczeniem do 60 km/h. Policja patrolująca prosty odcinek wchodzący w skład toru namierzyła wspomnianego kierowcę, jak pędził 119 km/h, czyli niemal dwukrotnie więcej.

Jak można się domyślać, jego tłumaczenie nie przekonało mundurowych, którzy wymierzyli bardzo surowy zakres kar:

  • grzywnę w wysokości 2560 dolarów australijskich (ponad 7300 złotych)
  • 6 punktów karnych
  • zatrzymanie prawa jazdy na 6 miesięcy
  • konfiskata tablic rejestracyjnych auta na 3 miesiące

Autor przewinienia ma teraz sporo czasu na przemyślenie swojego zachowania. Australijscy policjanci raczej nie lubią cwaniactwa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Series 2 G42 no official

Czy to BMW Serii 2 G42 (2022)? Wiele na to wskazuje

Peugeot 9X8 official

Oto francuska broń do startów w serii WEC. Peugeot 9X8 wygląda niezwykle