w

CUPRA przedstawiła plan na 2022 rok. Wśród nich podwojenie wzrostu sprzedaży!

CUPRA Formentor
CUPRA przedstawiła plan na 2022 rok. Wśród nich podwojenie wzrostu sprzedaży!

Hiszpańska marka budująca od czterech lat swój niezależny, sportowy wizerunek ma przed sobą sporo pracy.

CUPRA przedstawiła plan na 2022 rok. Jako że jesteśmy już prawie w marcu, pozostało dokładnie dziewięć miesięcy, by osiągnąć założone cele. Wśród nich znajdują się podwojenie wzrostu sprzedaży.

Nie ma wątpliwości, że producent ma bardzo ambitne plany. W jego aktualnej gamie modelowej znajdują się Leon, Ateca, Formentor i Born. Ten ostatni jest jednocześnie pierwszym elektrycznym modelem tej firmy. Jak można się domyślać, bazuje na platformie MEB i jest bliźniaczą konstrukcją Volkswagena ID.3.

Wyniki mają być jeszcze lepsze

Marka radzi sobie na rynku naprawdę nieźle. W 2021 roku udało się dostarczyć do klientów dokładnie 79 300 egzemplarzy aut CUPRY. Jak wynika ze wstępnych założeń, ten rok ma zamknąć się z wynikiem 160 tysięcy sztuk. Czy to możliwe?

Zobacz także: Policyjna CUPRA Leon już się zwraca. Kierowca dostał mandat o wartości połowy własnego auta (wideo)

Popyt rośnie, dlatego jest taka szansa, ale nie należy zapominać o kryzysie produkcyjnym, który dopadł tę branże. Kłopoty z półprzewodnikami i zaburzony łańcuch dostaw mogą utrudnić wykonanie ambitnego zadania. Niemniej jednak trzymamy kciuki.

Cupra Born
Born to pierwszy elektryczny model hiszpańskiego producenta

Przedstawiciele producenta poinformowali również o poszerzeniu gamy modelowej. Wkrótce dołączy do niej Tavascan w wersji produkcyjnej. Będzie to bliźniak Volkswagena ID.4. Oprócz niego do gamy trafi Urban Rebel, który jest hiszpańską interpretacją Volkswagena ID.2 czekającego na swój debiut.

Zobacz także: CUPRA Born – test łosia. Mimo skromnych gabarytów, łatwo nie było (wideo)

Zapowiada się interesująco, tym bardziej że połowa gamy CUPRY już w 2025 roku będzie w pełni elektryczna. Czy klienci za tym pójdą? Czas pokaże.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płonący statek z Panamy

Czekasz na nowe auto z grupy VAG? Volkswagen sprawdza, czy nie było go na płonącym statku (wideo)

Toyota Tacoma off-road

Toyota Tacoma i wspinaczka po skalistym zboczu. Nie uwierzysz, co potrafi! (wideo)