w

Cóż to za wynalazek? Tak wygląda nowa Honda City Hatchback

Honda City Hatchback oficjalnie
Cóż to za wynalazek? Tak wygląda nowa Honda City Hatchback 2021

Honda City nie zdobyła wielkiej popularności w naszym kraju. W całej Europie sprzedawała się raczej przeciętnie. Są jednak rynki, na których zbudowała swój wizerunek.

Właśnie dlatego Japończycy stworzyli nową generację tego modelu. Honda City 2021 zadebiutowała właśnie jako hatchback o dość przeciętnych proporcjach. Przypomina nieco Rapida Spaceback. Wygląda jednak nowocześniej, co jest zasługą charakterystycznego oświetlenia, które nawiązuje do takich modelów, jak CR-V i Civic.

Konserwatywne wnętrze, doładowany silnik

Wnętrze jest dość proste i opiera się na znanych instrumentach. Zegary pozostały analogowe, dlatego nie można narzekać na ich czytelność. Kierownica ma natomiast gruby wieniec, a umieszczone na niej przyciski umożliwiają obsługę komputera pokładowego. Na konsoli centralnej zagościł charakterystyczny ekran dotykowy, który był montowany w wielu modelach. Niżej wygospodarowano przestrzeń na niezależny panel klimatyzacji.

Honda Citry 2021 - wnętrze
Kokpit ma nowoczesne instrumenty, ale jego forma jest konserwatywna

Jak można się domyślać, auto będzie oferowane w Azji. Jednym z wiodących rynków może okazać się Tajlandia. Właśnie tam City Hatchback zostanie skonfigurowany z 1-litrowym, doładowanym silnikiem benzynowym generującym 120 KM i 173 Nm.

Honda City Hatchback 2021 - dane techniczne
Honda City Hatchback ma pod maską 1-litrowy silnik o mocy 120 KM
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota GR Yaris Nurburgring

Takiego seryjnego Yarisa jeszcze nie było! Pokonał Nurburgring szybciej, niż BMW M2 i Chevrolet Corvette…?

Nissan Note 2021

Mamy to! Nissan Note 2021 ma elektryczny napęd i nowoczesny design