w

Co masz pod maską? Klocki Lego! Oryginalny pomysł na osłony

LEGO engine
Co masz pod maską? Klocki Lego! Oryginalny pomysł na osłony

Współczesne samochody posiadają coraz bardziej zabudowane komory silnikowe. W niektórych przypadkach nie widać praktycznie żadnego istotnego podzespołu.

Wszystko jest maskowane dużymi osłonami mającymi funkcje ochronne i wygłuszające. Ponadto, zawierają w sobie walor estetyczny, który jest istotny z perspektywy zwykłego klienta. W razie potrzeby, ich demontaż nie jest trudny.

Istnieją śmiałkowie, którzy wolą jeździć bez nich ze względu na łatwiejszy i szybszy dostęp. Nie brakuje też osób zmieniających tego typu elementy na bardziej charakterystyczne – w celu zindywidualizowania własnego pojazdu.

Lego pod maską

Właśnie na taki krok zdecydował się posiadacz Opla Insignii – najpewniej w wersji OPC, co zdradza unikatowy lakier. Zamiast zwykłych, czarnych elementów, zastosował zamienniki o designie klocków LEGO. Objęły one osłony silnika i akumulatora, a także niebieski wąż wlotu powietrza i obudowę filtra, która ma kształt głowy „ludzika”.

Osłony LEGO pod maską
Wyglądają zabawnie i unikatowo zarazem

Pomysł zabawny i unikatowy. Z pewnością nie jest też w żaden sposób szkodliwy. Poza tym, nawet jeśli nie trafia w czyjeś gusta, to po zamknięciu maski nie jest widoczny.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen C5 2022 render

Nowy Citroen C5 (2022) nie będzie klasycznym sedanem. Zmieni się w przerośniętego hatchbacka

BMW E30 Cabrio for sale

BMW z małym grillem, którym nikt by nie pogardził. Oto świetnie zachowane E30 Cabrio na sprzedaż!