w

Civitador, czyli Honda, która miała być, jak Lamborghini

Civic like a Lamborghini
Civitador, czyli Honda, która miała być, jak Lamborghini

Nie od dziś wiadomo, że Indie to bardzo ciekawy, barwny kraj – nie tylko pod względem natury. Tamtejsze społeczeństwo wyróżnia się bardzo wysokim poziomem kreatywności.

Dotyczy to nie tylko kina… Nie brakuje wielu śmiałków modyfikujących swoje auta. Cel? Najczęściej chodzi oczywiście o personalizację i szeroko pojęty tuning, ale w tym przypadku autor dążył do stworzenia wiernej repliki Lamborghini Aventador.

Coś poszło nie tak…

Niestety, plan był skazany na porażkę już na wstępie. Domorosły inżynier postanowił stworzyć projekt na bazie Hondy Civic, której proporcje, rozstaw osi i wymiary różnią się znacząco od tych, które charakteryzują włoski supersamochód.

Aventador replica from India
Auto posiada przedni napęd i… nietypowe proporcje

Mimo tego nie zamierzał się poddawać. I tak powstał Civitador, który z bardzo daleka i przy kłopotach z ostrością może kogoś zmylić. Nie jest to może wierna kopia, ale trzeba przyznać, że jej twórca włożył mnóstwo pracy w wykonanie każdego z podzespołów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bolid F1 pozycja kierowcy

Jaką pozycję ma kierowca bolidu F1? Lewis Hamilton wyjaśnia

Pomysłowe wjeżdżanie na lawetę

Gdy chcesz wjechać na lawetę bez odpalania, a nie masz wyciągarki