w

Citroen E-C3 nadjeżdża. Ma kosztować mniej, niż 100 tysięcy złotych

Citroen E-C3 teaser
Citroen E-C3 nadjeżdża. Ma kosztować mniej, niż 100 tysięcy złotych

Francuska marka zapowiedziała właśnie debiut nowego modelu. Towarzyszy temu grafika przedstawiająca samochód gotowy do premiery.

Citroen E-C3 – ta nazwa może kojarzyć się z miejskim hatchbackiem posiadającym elektryczny napęd. Zresztą, w przypadku bliźniaków, czyli Peugeota e-208 i Opla e-Corsy też można liczyć na podobną nomenklaturę w tym zakresie.

Jest jednak pewien szkopuł. Owa grafika nie przedstawia zwykłego, miejskiego hatchbacka. Sylwetka przypomina bardziej crossovera i ma w sobie elementy z koncepcyjnych aut, które zostały niedawno zaprezentowane.

Citroen E-C3 – czego się spodziewać?

Odważna stylistyka wydaje się tu normą. Ma być uzupełniona nowoczesnymi elementami oświetlenia, co już zdradza wspomniana zapowiedź. Wydaje się, że reflektory zostały zainspirowane tymi z Citroena Oli Concept.

Podejrzewamy, że pod względem gabarytów będzie to segment B, choć nie można wykluczyć jeszcze skromniejszych wymiarów. Co ciekawe, producent zapowiedział, że nowość w wersji podstawowej ma kosztować nie więcej, niż 25 tysięcy euro. To oznacza około 100 tysięcy złotych.

Citroen E-C3 teaser
Auto może być mieszanką Citroena C3 z rynku indyjskiego i konceptu Oli (lewy górny róg

I tu pojawia się pewna obawa. Jakim cudem udało się stworzyć modnego crossovera z elektrycznym napędem? Być może udało się uniknąć licznych, rygorystycznych norm obowiązujących w Europie. Krótko mówiąc, Citroen E-C3 może nie trafić na Stary Kontynent.

Zamiast tego uzupełni ofertę w Indiach i Ameryce Południowej, gdzie pod nazwą C3 kryje się właśnie crossover. To uzasadniałoby cenę, ale trzeba zaznaczyć, że na tamtejszych rynkach istnieje już Citroen e-C3. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, o co chodzi w tej nowej nomenklaturze. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści od producenta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Car sharing dla firm

Car sharing dla firm. Czy warto?

Volkswagen Arteon Shooting Brake

Volkswagen Arteon Shooting Brake 2.0 TSI 4Motion – test, cena, dane techniczne