w

Citroen C5 Aircross PHEV w nowym wydaniu. Najsłabszym w zelektryfikowanej ofercie

Citroen C5 Aircross PHEV 180
Citroen C5 Aircross PHEV w nowym wydaniu. Najsłabszym w zelektryfikowanej ofercie

Francuski SUV przeszedł niedawno kurację odmładzającą, a teraz otrzymał nowy wariant napędowy.

Citroen C5 Aircross PHEV, bo o nim mowa, był do tej pory dostępny z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz 225-konną hybrydą z napędem na oś przednią. Teraz do dyspozycji klientów będzie nowa wersja plug-in.

>Citroen Oli Concept. Francuski Hummer naszych czasów

Ma 180 koni mechanicznych i jest oparta dokładnie na tej samej strukturze, co mocniejsza odmiana. To oznacza, że bazą jest doładowana jednostka benzynowa uzupełniona silnikiem elektrycznym. Oprócz wspomnianej mocy, użytkownik będzie mógł liczyć na 360 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Przenoszeniem mocy na przednie koła zajmie się ośmiobiegowy automat.

Osiągi nie zostały ujawnione, ale powinny być nieco gorsze, niż w wersji spalinowej o tej samej mocy. Trzeba pamiętać, że hybrydy plug-in sporo ważą ze względu na ciężkie baterie.

>No to jazda: Citroen C5 Aircross PHEV 2022. Czy lifting wyszedł mu na dobre?

Silnik elektryczny wytwarza samodzielnie 109 koni mechanicznych. Został zintegrowany z baterią o pojemności 12,4 kWh, która ma umożliwiać pokonanie 58 kilometrów bez użycia jednostki spalinowej. Tyle wystarczy w wielu przypadkach.

Producent twierdzi, że Citroen C5 Aircoss PHEV może mieć w pełni naładowany akumulator w godzinę i 45 minut przy pomocy ładowarki 7,4 kWh.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skrzynia manualna w Hondzie

Honda rezygnuje z pomysłu skrzyń manualnych w autach elektrycznych. Nikt raczej nie żałuje

Wyprzedzanie radiowozem na przejściu

15 punktów i 1500 złotych mandatu? Ten policjant na to zasłużył (wideo)