w

Citroen C3 Aircross 2021 debiutuje. Francuski crossover po liftingu

Citroen C3 Aircross 2021 facelift
Citroen C3 Aircross 2021 debiutuje. Francuski crossover po liftingu

Miejskie crossovery sprzedają się bardzo dobrze, dlatego francuska marka ma taki model w gamie. Właśnie przeszedł kurację odmładzającą.

Citroen C3 Aircross 2021 prezentuje się nieco nowocześniej i mniej zabawkowo, co jest zasługą przeprojektowanego frontu. Znajdziemy tu wąskie reflektory, które zastąpiły kafelkowych poprzedników, ledowe listwy do jazdy dziennej, nowy grill sąsiadujący z szewronami oraz przemodelowany zderzak.

Citroen C3 2021 - design
Z tyłu pojawiły się lampy z przyciemnionymi kloszami

Z tyłu natomiast główną zmianą są przyciemnione klosze lamp. Niby niewielki zabieg, a wyglądają teraz bardziej elegancko. Jak zwykle w przypadku francuskiego producenta, można też liczyć na aktualizację palety lakierów (Khaki Grey, Voltanic Blue i Polar White) i wzorów felg oraz rozbudowane możliwości konfiguracji stylistycznych. Ich częścią są dwutonowe lakiery nadwozia i dodatkowe okleiny personalizujące każdy egzemplarz. Kombinacji jest aż 70.

Nowe multimedia we wnętrzu

Największą nowością w kabinie jest ekran dotykowy o przekątnej 9 cali. Co najważniejsze, szybciej reaguje na dotyk. To bardzo ważne, bo został zintegrowany z większością funkcji pojazdu, w tym panelem klimatyzacji. Liczymy także na poprawę materiałów wykończeniowych.

Citroen C3 Aircross 2021 - wnętrze
Największą nowością wnętrza jest 9-calowy ekran multimedialny

Uzupełnieniem całości są nowe tapicerki i dekory. Wyposażenie może być bogate i obejmować m.in.: podgrzewane fotele, head-up display i system Grip Control (ułatwiający jazdę poza asfaltem dzięki dostosowaniu pracy kontroli trakcji za pośrednictwem trybów). Zegary pozostały analogowe.

Citroen C3 Aircross 2021 – dane techniczne

Gama jednostek napędowych będzie w pełni spalinowa, co ucieszy zwolenników konserwatywnych rozwiązań. Fundamentem benzyniaków jest oczywiście benzynowy silnik z rodziny Puretech o pojemności 1,2 litra oferowany w dwóch wariantach: 110- i 130-konnym. Współpracuje seryjnie z 6-biegowym manualem, ale w opcji znajdzie się najpewniej 8-biegowy automat.

Citroen C3 Aircross 2021 - silniki
Gama jednostek napędowych obejmie silniki benzynowe i wysokoprężne o mocach od 110 do 130 KM

W ofercie diesli znajdziemy dwie propozycje, ale duże prawdopodobieństwo, że nie będą oferowane równocześnie. To jednostki BlueHDi o pojemnościach 1,5 litra (110 KM) i 1,6 litra (120 KM). U nas należy się spodziewać tej pierwszej, nowocześniejszej.

Pierwsze egzemplarze odświeżonego Citroena C3 wyjadą na europejskie drogi w czerwcu bieżącego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai i30 N 2021 cennik

Hyundai i30 N 2021 (facelift) – znamy polskie ceny. Hot hatch zdrożał

Kierowca spadł z wiaduktu

Kierowca pick-upa cudem przeżył: Spadł z wysokości 20 metrów (wideo)