w

Ciąg dalszy słynnej kolizji. Tą sprawą żyła cała Polska. Sąd ogłosi wyrok 20 marca (wideo)

Ciąg dalszy słynnej kolizji
Ciąg dalszy słynnej kolizji. Tą sprawą żyła cała Polska. Sąd ogłosi wyrok 20 marca (wideo)

Ta historia obiegła całą Polskę. Internauci byli zbulwersowani zachowaniem kierowcy, który pozwolił sobie na skrajną nieodpowiedzialność i doprowadził do kolizji.

Użytkownik niemieckiego samochodu zahamował celowo przed maską SEAT-a, co wywołało gwałtowną reakcję i utratę panowania nad tym mniejszym autem. Srebrna Ibiza uderzyła w barierki, a sprawca odjechał. Ciąg dalszy słynnej kolizji miał miejsce w sądzie.

Ustalenie tożsamości użytkownika pojazdu nie było skomplikowane, bo nagranie świadka uwieczniło numery rejestracyjne Arteona. 33-letni kierowca dostał wezwanie na przesłuchanie i sporządzono przeciw niemu wniosek do sądu.

Dalszy ciąg słynnej kolizji

Policjanci zebrali materiał dowodowy i zasugerowali zabranie prawa jazdy mężczyźnie. Pokrzywdzony wraz ze swoim pełnomocnikiem zażądali maksymalnego wymiaru kary, co w tym przypadku oznacza grzywnę wynoszącą 30 tysięcy złotych. Chcą również, by Jarosław W. przekazał 1000 złotych na PCK.

Co ciekawe, Jarosław W. starał się bronić w sposób typowy dla takich sytuacji. Twierdził, że to mógł nie on jechać tym autem. Mogła to być jego żona. Policjanci sprawdzili jednak połączenia komórkowe i odbiorniki. Okazało się, że telefon, który użytkował był w tamtym miejscu, a ten żony – w Olsztynie.

Ciąg dalszy słynnej kolizji
Poszkodowany jechał z rodziną, gdy agresor zahamował przed jego maską i doprowadził do utraty panowania nad samochodem

Ustalono również, że 33-latek ma za sobą karierę sportową, ale została ona przerwana z powodu stosowania dopingu. To ma pokazywać, że nie stosuje się do norm społecznych, co zasugerował pełnomocnik poszkodowanego.

Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie już 20 marca, co oznacza, że organy zadziałały całkiem sprawnie. Jaki czeka wyrok tego mężczyznę? Teoretycznie, nie widać nigdzie jego twarzy, a jego telefon mógł użytkować ktoś inny, ale sędzia raczej nie da się nabrać.

Ciąg dalszy słynnej kolizji będzie pewnie pozytywny dla kierowcy SEAT-a. 33-letni sprawca najpewniej dostanie poważną nauczkę. Czy wyciągnie z niej wnioski? To akurat nie jest do przewidzenia.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Multivan T4 2.5 TDI Syncro

Volkswagen Multivan T4 2.5 TDI Syncro. Tego dziadka nie zatrzyma trudny teren (wideo)

Zderzenie aut dostawczych

Zderzenie aut dostawczych. „To był rzadki cyrkiel” (wideo)