w

Chwila prawdy! Taycan bierze na celownik 918 Spyder. Które Porsche wygra na prostej? (wideo)

Porsche Taycan Turbo S vs 918 Spyder
Chwila prawdy! Taycan bierze na celownik 918 Spyder. Które Porsche wygra na prostej?

Hipersamochody przez dekady trafiały nad łóżka fanów motoryzacji – w formie plakatów, rzecz jasna. Czy zamiast nich zawisną kiedyś auta elektryczne? Rozwiać wątpliwości może pojedynek, w którym biorą udział Taycan Turbo S i 918 Spyder.

Zacznijmy od technologicznego „dinozaura”. Sercem spalinowego Porsche jest 4,6-litrowe V8 wspierane przez dwie jednostki elektryczne. Łączny potencjał tego zestawu to 875 KM i 1280 Nm. Ekologiczny konkurent dysponuje natomiast technologią, która umożliwia podróżowanie jedynie „prądzie”. To jednak nie oznacza kiepskich parametrów. Taycan ma bowiem 760 KM i 1050 Nm. Jak to w pojazdach elektrycznych bywa, maksymalny moment dostępny jest od samego zera.

Właśnie dlatego wersja Turbo S potrzebuje zaledwie 2,6 sekundy do setki. 918 Spyder ma za to znacznie wyższą prędkość maksymalną (344 km/h). Kto zatem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Sprawdźcie:

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT

Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Design – Udoskonalenie koncepcji

Czy elektryczny Smart może holować trzy pick-upy

Czy elektryczny Smart może holować trzy pick-upy na raz? (wideo)