w

Chwila prawdy! Taycan bierze na celownik 918 Spyder. Które Porsche wygra na prostej? (wideo)

Chwila prawdy! Taycan bierze na celownik 918 Spyder. Które Porsche wygra na prostej?

Hipersamochody przez dekady trafiały nad łóżka fanów motoryzacji – w formie plakatów, rzecz jasna. Czy zamiast nich zawisną kiedyś auta elektryczne? Rozwiać wątpliwości może pojedynek, w którym biorą udział Taycan Turbo S i 918 Spyder.

Zacznijmy od technologicznego “dinozaura”. Sercem spalinowego Porsche jest 4,6-litrowe V8 wspierane przez dwie jednostki elektryczne. Łączny potencjał tego zestawu to 875 KM i 1280 Nm. Ekologiczny konkurent dysponuje natomiast technologią, która umożliwia podróżowanie jedynie “prądzie”. To jednak nie oznacza kiepskich parametrów. Taycan ma bowiem 760 KM i 1050 Nm. Jak to w pojazdach elektrycznych bywa, maksymalny moment dostępny jest od samego zera.

Właśnie dlatego wersja Turbo S potrzebuje zaledwie 2,6 sekundy do setki. 918 Spyder ma za to znacznie wyższą prędkość maksymalną (344 km/h). Kto zatem wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Sprawdźcie:

 

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT

Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Design – Udoskonalenie koncepcji

Czy elektryczny Smart może holować trzy pick-upy

Czy elektryczny Smart może holować trzy pick-upy na raz? (wideo)