w

Chevrolet pobił rekord prędkości aut elektrycznych!

To się nazywa elektryzująca informacja! Nowy rekord prędkości wśród samochodów elektrycznych padł łupem Chevroleta Corvette. 

Zaskakujące, że w tym przypadku nie mówimy o Tesli. Musimy jednak być w pełni szczerzy i dodać, że amerykański supersamochód został przerobiony przez firmę Genovation Cars. Jego muskularne serce, czyli 7-litrowe V8 generujące ponad 500 KM, zostało zastąpione zestawem jednostek elektrycznych połączonych z wydajnymi bateriami. Początkowo próby ustanowienia nowego rekordu były zbliżone do 300 km/h.

chevrolet_corvette_electric_genovation_1

Intensywna praca inżynierów zaowocowała jednak osiągnięciem 330,8 km/h. Gratulacje! Amerykanie mają powody do zadowolenia, aczkolwiek detronizacja może się zdarzyć szybciej, niż wszystkim się wydaje. Chorwacka firma, Rimac, uważa, że jej Concept Onem który też jest pojazdem elektrycznym, przekroczy 350 km/h. Czekamy na potwierdzenie tych słów!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Clio Edition One

Jaki będzie nowy Mercedes-AMG A 45?