w

Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia – starcie na prostej

Chevrolet Corvette C8 vs Ferrari 458 Italia
Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia - starcie na prostej

Te dwa samochody potrafią generować naprawdę dużo pozytywnych emocji. Są jednak reprezentantami różnych szkół projektowania wyczynowych maszyn.

Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia to sportowe auta o dużych potencjałach. Większość fanów motoryzacji z pewnością wolałaby włoski bolid drogowy. Czy słusznie? Jeżeli chodzi o dynamikę, to wszystko zweryfikuje ten materiał.

Nie ma wątpliwości, że to model z Maranello jest znacznie bardziej pożądaną konstrukcją. Odzwierciedla to również jego cena, która wyraźnie przekracza wartość amerykańskiego konkurenta.

Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia – drag race

Zanim odpalisz nagranie, zerknij na dane techniczne. Corvette C8 skrywa V8 o pojemności 6,2 litra, które potrafi generować 482 konie mechaniczne i 613 niutonometrów. Przenoszeniem tych wartości na tylne koła zajmuje się sześciobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna. Ile to wszystko waży? 1655 kilogramów.

Chevrolet Corvette C8 i Ferrari 458 Italia
Na papierze znaczącą przewagę ma Ferrari. Czy dane techniczne odzwierciedli rzeczywistość?

Z kolei 458 Italia posiada jednostkę 4.5 V8 oddającą do dyspozycji 605 koni mechanicznych oraz 540 niutonometrów. Tutaj także znajduje się napęd na tył i dwusprzęgłowy automat, tyle że ten drugi posiada siedem przełożeń. Masa własna czerwonej maszyny to 1500 kilogramów.

Zobacz także: Replika Ferrari 458 Italia. Tylko duży fan odróżni ją od oryginału (wideo)

Na papierze zdecydowanie wygrywa Ferrari. Jest mocniejsze, lżejsze i… włoskie. Czasami jednak dane techniczne odbiegają od rzeczywistości. Jak było tym razem? Warto poświęcić kilka minut i zobaczyć poniższy materiał:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MINI Coutryman SE test łosia

MINI Countryman SE w teście łosia. Duże zaskoczenie

Atak cukrzycy za kierownicą

Atak cukrzycowy podczas jazdy. Dobra reakcja policjantki