w

Chevrolet Camaro SS Ferrada Wheels (Video)

Camaro to amerykański mięśniak, który nie jest już oferowany w Europie. A szkoda, bo to bardzo ciekawy samochód i poważny konkurent świetnie sprzedającego się Mustanga.

W wersji SS wzbudza jeszcze więcej emocji. Bardzo wiele egzemplarzy jest też poddawanych tuningowi, czego kolejny przykład macie na dołączonych fotografiach. Pierwsze, co rzuca się w oczy to felgi Ferrada FR8 w rozmiarze 20 cali. wieloramienne obręcze o ciekawym wzorze świetnie pasują do sylwetki sportowego Chevroleta.

Nie zabrakło także body kitu, który sprawia, że auto prezentuje się jeszcze bardziej muskularnie. To zasługa poszerzonych błotników, nowych zderzaków i nakładek progowych. Całość dopełnia obniżone zawieszenie. Camaro takiej konfiguracji budzi spory respekt.

Ma na to wpływ również jednostka napędowa. To 6,2-litrowe V8, które potrafi generować 455 KM i 616 Nm momentu obrotowego. Dzięki tym wartościom amerykański model osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4 sekundy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy masz Teslę i lubisz skórę krokodyla…

Zasada działania koła dwumasowego