w

Chcesz być jak Kiler? Ten Nissan 300ZX może to ułatwić. I jest na sprzedaż

Nissan 300ZX na sprzedaż
Chcesz być jak Kiler? Ten Nissan 300ZX może to ułatwić. I jest na sprzedaż

Wielu twierdzi, że najlepsze czasy polskiego kina skończyły się dwie dekady temu. Właśnie wtedy powstało wiele kultowych produkcji.

Wśród nich dominowały komedie sensacyjne, czego świetnym przykładem może być „Kiler”. Film Juliusza Machulskiego zrealizowany na podstawie scenariusza Piotra Wereśniaka odniósł tak duży sukces, że każdego roku trafia do ramówek wielu stacji telewizyjnych.

Głównym bohaterem jest Jerzy Kiler (Cezary Pazura), taksówkarz, który omyłkowo zostaje uznany za płatnego zabójcę. Trafia do więzienia, skąd wyciąga go jeden z bossów świata przestępczego. Wtedy też otrzymuje nietypowe zlecenie.

W filmie znajdują się także wątki motoryzacyjne. Jednym z najlepszych wykorzystanych samochodów jest Nissan 300ZX. I od razu przypomina się scena z bufetem, w której zagrał także Wąski i jego dwie kanapki…

Nissan 300ZX na sprzedaż

I tu dochodzimy kluczowego wątku. Jedna ze sztuk tego ciekawego modelu trafiła na sprzedaż realizowaną przez Bring A Trailer. Zdobi ją szary lakier (Charcoal Pearl), który uzupełniają 16-calowe felgi aluminiowe, światła przeciwmgłowe wkomponowane w zderzak i zdejmowane panele dachowe. Tak, to nadwozie typu targa.

Nissan 300ZX for sale
Mimo iż produkcja drugiej generacji ruszyła w 1989 roku, Nissan 300ZX do dziś dobrze wygląda

Samochód utrzymany jest w dobrym stanie. Nosi ślady użytkowania, ale nie są one na tyle duże, by można było mówić o „zmęczonym” lakierze. Przyda się polerka i jedynie drobne korekty (szczególnie na zderzaku, gdzie standardowo można znaleźć odpryski).

Nissan 300ZX interior
We wnętrzu znajduje się nawet automatyczna klimatyzacja

We wnętrzu znajdziemy natomiast automatyczną klimatyzację, fotel kierowcy regulowany elektrycznie, skórzaną tapicerkę, tempomat i system audio marki Bose, który został zintegrowany z odtwarzaczem kaset. Zegar cyfrowy nie działa, ale jego naprawa nie powinna pochłonąć majątku.

Pod maską znajduje się trzylitrowy silnik V6 (VG30DE) generujący oryginalnie 222 konie mechaniczne oraz 268 niutonometrów. Współpracuje z nim pięciobiegowa przekładnia manualna, która przekazuje cały potencjał na oś tylną. Taki zestaw umożliwiał osiąganie setki w około 7 sekund i rozpędzanie się do 230 km/h. Warto dodać, że Nissan 300ZX posiada mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który pozytywnie wpływa na właściwości jezdne.

Nissan 300ZX 3.0 V6
Silnik 3.0 V6 oferuje 222 KM i 268 Nm

Auto legitymuje się przebiegiem wynoszącym 33 tysiące mil, czyli ponad 53 tysiące kilometrów. W 2020 roku został zakupiony przez aktualnego posiadacza z Michigan (Stany Zjednoczone). Od tego momentu przeszedł kilka zabiegów, wśród których była wymiana pompy paliwa.

Samochód jest sprzedawany z pełną dokumentacją i raportem Carfax, w którym nie odnotowano żadnych poważnych szkód. Jego licytacja kończy się za 5 dni. Aktualnie najwyższa oferta (8 maja, godzina 19:30) to 4 tysiące dolarów. Link do ogłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinfast zgłosił na policję youtubera za krytykę auta

Marka postanowiła ukarać youtubera za krytykę samochodu. Zgłosiła sprawę na policję

Mercedes W123 Diesel na sprzedaż

Ten Mercedes W123 Diesel pokonał ponad milion kilometrów i jest na sprzedaż. Przejedzie drugie tyle