w

Ceny paliw – początek marca

Zmiany cen paliw nie są gwałtowne, ale wyraźne. W porównaniu do zeszłego tygodnia, olej napędowy i benzyna drożeją o 5 gr, natomiast autogaz tanieje o 2 grosze.

ceny_paliw_początek_marca_2015_2

Jeśli chodzi o olej napędowy, to najtaniej mają w tym tygodniu kierowcy w województwie śląskim: 4,58 zł/l (+5 gr/l). Najdroższej jest na pomorzu: 4,72 zł/l (+6 gr/l). Najwyższe podwyżki dotknęły województwo lubelskie (średnia 4,59 zł/l; +9 gr/l). Najmniejsze podlaskie: 4,61 zł/l; +1 gr/.

ceny_paliw_początek_marca_2015_1

Najtańsza benzyna to natomiast także województwo lubelskie: średnia 4,47 zł/l (+7 gr/l); a pomorskie najdroższa: 4,62 zł/l (+10 gr/l ? to zarazem największa podwyżka w tym tygodniu). Najmniejsze podwyżki dotknęły woj. mazowieckie (średnia 4,52 zł/l; +1 gr/l).

ceny_paliw_początek_marca_2015_3

Autogaz najlepiej tankować w województwie śląskim: 1,71 zł/l (-7 gr/l ? to zarazem największa zmiana w tym tygodniu). W woj. zachodniopomorskim jest najdroższej: 2,07 zł/l (bez zmian od ubiegłego tygodnia). Najbardziej autogaz potaniał w woj. śląskim (średnia 1,78 zł/l; -9 gr/l).

 

Źródło: Polska Izba Paliw Płynnych, Paliwa.pl

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lew otworzył drzwi samochodu, w którym byli turyści! (Video)

Ferrari Sergio od Pininfariny