w

Celowe spowalnianie ruchu i jazda na zderzaku. „Jeden lepszy od drugiego” (wideo)

Agresja drogowa dwóch kierowców
Celowe spowalnianie ruchu i jazda na zderzaku. "Jeden lepszy od drugiego" (wideo)

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, kultura jazdy w Polsce jest na poziomie runa leśnego – nie obrażając tego ważnego elementu fauny i flory.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja uległa poprawie, czego dowodami są liczne sytuacje, które zostały nagrane i udostępnione w sieci. Nierzadko trudno zrozumieć ich uczestników. Potrafią narażać siebie i innych na skrajne niebezpieczeństwo tylko po to, by udowodnić swoją rację. I to bywa fatalne w skutkach.

Ta historia pokazuje nieodpowiedzialność obu stron. Geneza tej historii nie została ujawniona, ale można podejrzewać, że zawodowiec w jakiś sposób zirytował kierowcę białego auta użytkowego. Najczęściej w takich sytuacjach chodzi o mozolne wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, blokowanie pasa lub zajeżdżanie drogi.

Rozumiemy, że to może irytować, ale nie powinno prowokować do chęci „ukarania” na własną rękę. Jeżeli jakiś kierowca zachowuje się nieodpowiedzialnie, to można pokusić się o poinformowanie policji. Na pewno nie należy samemu wyznaczać „sprawiedliwości”.

 

Niestety, nie wszyscy kierowcy potrafią zachować rozsądek w takich przypadkach. Użytkownik białego pojazdu hamował przed maską ciężarówki, a zawodowiec jakoś nie poczuwał się do odpowiedzialności związanej z utrzymaniem właściwego odstępu.

Głupota innych nie rozgrzesza naszego postępowania. Pamiętajmy, by minimalizować ryzyko, a nie być aktywnymi uczestnikami i inicjatorami niebezpiecznych zdarzeń. W każdych okolicznościach lepiej odpuścić zamiast maksymalizować zagrożenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia

Wymuszenie i sprowokowanie kolizji. Sprawca odjechał, jak gdyby nigdy nic (wideo)

Volvo EX90

Szef Volvo twierdzi, że jeszcze daleko do pełnej autonomii jazdy. Podaje istotny powód