w

„Carpe diem” Borysa Makarego w Łodzi

Od wczoraj w Galerii FF Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę Borysa Makarego pt. ?Carpe diem?. Jest to cykl siedmiu tryptyków, który doskonale obrazuje użytą w tytule horacjańską sentencję. Oglądając prace artysty wcielamy się niemalże w mężczyznę, ewidentnie chwytającego chwilę i korzystającego z życia bez zachamowań. Miękkość i pozorna przypadkowość ujęć dodają tajemniczości i zmysłowości całemu projektowi. Cykl wydaje się wglądem w czyjeś marzenia lub senne wizje, które wyłaniają się jakby z mlecznej mgły.

 

Borys Makary – uczył się fotografii mody w International Center of Photography w Nowym Jorku oraz od Milesa Aldridge?a. Był asystentem Richarda Warrena. Wykładał fotografię mody w Akademii Fotografii. Założyciel akademickiego klubu fotograficznego Fotowyż i współwłaściciel agencji fotograficznej Winnow Photo. Student Katedry Fotografii Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2012 otrzymał International Photography Award ? wyróżnienie w kategoriach (dla profesjonalistów): Reklama ? Moda, Reklama ? Produkt, Sztuka ? Krajobraz.

 

?Carpe diem to cykl [?] przedstawiający tydzień z życia mężczyzny. Każdego dnia spotka on inną kobietę. Projekt jest próbą przedstawienia specyficznej relacji kobieta/mężczyzna. [?]Pokazuje jednocześnie miejsce akcji, chcąc w ten sposób przybliżyć charaktery bohaterek oraz dodać głębi tym powierzchownym z pozoru relacjom.? ? wspomina Makary.

 

Wystawę można oglądać od wtorku do soboty w godz. 14-18 do 16 lutego 2013.

Galeria FF, Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Łódź

 

 

Autor: Kamil Myszkowski

Źródło: ldk.lodz.pl;  bmakary.com

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kto produkuje trwałe silniki?

Peugeot Expert Tepee ? Pomiędzy, czyli pojemny i komfortowy