w

Camaro wycenione

Chevrolet Camaro po głębszym restylingu i zmianach konstrukcyjnych wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec 2013 roku. Ceny tego modelu w Polsce będą rozpoczynać się od 219 990 zł, a pierwsze dostawy nowego Camaro do klientów będą realizowane we wrześniu.

 

Auto zostało poddane największym zmianom stylizacyjnym od czasu prezentacji koncepcyjnego modelu piątej generacji w 2006 roku. Samochód wyróżnia się przeprojektowanym nadwoziem, które zoptymalizowano pod względem aerodynamiki, co pozwala na zwiększenie efektywności chłodzenia i stabilności podczas jazdy z dużą prędkością.

 

Nowe Camaro ma zmieniony design przedniej i tylnej części nadwozia, co skutkuje uzyskaniem bardziej nowoczesnej sylwetki. Z przodu uwagę zwraca szerszy dolny wlot powietrza oraz węższy górny wlot, z kolei funkcjonalny wlot powietrza na masce przyczynia się do lepszego odprowadzenia ciepła i pomaga ograniczyć siłę nośną. Dopełnieniem całości są elementy umieszczone z tyłu samochodu, takie jak wyprofilowana pokrywa bagażnika, poziome lampy i dyfuzor.

 

Pod maską pracuje silnik o pojemności 6,2 litra rozwijający 432 KM (318 kW) w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną i 405 KM (298 kW) w wersji wyposażonej w skrzynię automatyczną z funkcją ręcznej zmiany przełożeń ?TAP shift?. W wyposażeniu standardowym znalazł się system zdalnego otwierania samochodu bez kluczyka, a dodatkowo klienci mogą zamówić funkcję zdalnego uruchamiania silnika oferowaną w modelach z automatyczną skrzynią biegów.

 

Autor: Artur Balwisz/Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Niewiele w porownaniu do innych sportowych marek kosztuje maserati. Te auta oferuja naprawde wszystko, duzy komfort, sportowe osiagi. Dzwiek i moc w wydaniu silnikow V, dla mnie ta wloska marka jest numerem jeden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Business SmartPlan

Legendy motoryzacji: Lamborghini Miura (1966-1972)