w

Cadillac ATS Coupe przed debiutem na Starym Kontynencie

Amerykanie przedstawili szczegóły dotyczące europejskiej specyfikacji reprezentanta klasy średniej. Czy ATS Coupe zdoła namieszać w segmencie premium?

cadillac_ats_coupe_9

Elegancki model pojawi się w europejskich salonach już w październiku. Pod maską pracować będzie dwulitrowy, turbodoładowany motor rozwijający moc 276 KM, a moment obrotowy wynosi równe 400 Nm. To pozwoli na osiągnięcie pierwszej „setki” w mniej niż 6 sekund. Napęd będzie trafiał na tylną oś (za dopłatą 4×4) za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach. Obowiązkowe poprawki otrzymało zawieszenie oraz układ hamulcowy opracowany wspólnie z Brembo. Samochód jak na Cadillaca przystało będzie bardzo bogato wyposażony, ale na pewno będzie wyceniony nieco korzystniej od konkurentów. To nie koniec dobrych wieści zza oceanu – do końca roku w Europie pojawi się ulubiony SUV raperów – Escalade, a w 2015 roku do sprzedaży ma trafić bazujący na Oplu Amperze/Chevrolecie Volcie model ELR.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC – Mistrz przestrzeni

Nie będzie nowego Lotusa Esprit