w

C3 WRC 2017 w barwach Citroen Total Abu Dhabi WRT

Zespół Citroen Total Abu Dhabi WRT ujawnił pierwsze zdjęcia C3 WRC, czyli swojej broni w nadchodzących Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2017 roku.

citroen_c3_wrc_2017_total_abu_dhabi_wrt_4

Citroën Total Abu Dhabi WRT wystawi od dwóch do czterech C3 WRC z załogami w składzie: Kris Meeke / Paul Nagle, Craig Breen / Scott Martin, Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau oraz Sheikh Khalid Al Qassimi / Chris Patterson. Jest to młody skład z ogromnym potencjałem, dlatego spodziewamy się naprawdę dobrych wyników. Auto zostanie pokazane niebawem w Abu Dhabi, a miesiąc później trafi na start Rajdu Monte Carlo, który inauguruje sezon WRC. Tak na marginesie, choć wiemy, że to kwestia drugorzędna, zwróciliśmy uwagę na stylistykę karoserii C3 WRC. Francuska „rajdówka” wygląda znacznie zgrabniej niż prezentowane już Fiesta czy Yaris z ogromnymi wlotami przy nadkolach. Jesteśmy ciekawi, czy ich brak wpłynie na różnice czasowe pomiędzy tymi konstrukcjami. Sezon 2017 zapowiada się naprawdę interesująco!

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe Renault Megane RS – tak może wyglądać

Porsche Cayenne S Carlex Design