w

Bytom: szykana dla bezpieczeństwa, która budzi wątpliwości… (Video)

Rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo są zawsze mile widziane na polskich drogach – w końcu chodzi o ludzkie życie i zdrowie.

Niestety, niektóre projekty działają tylko w teorii. Inne z kolei rodzą efekt odwrotny, niż ten, który był założony. Tym niezbyt pozytywnym przykładem jest jedna z szykan, które zostały zbudowane w Bytomiu. Niewielka „wysepka” powstała na prostym odcinku, by ograniczyć zapędy kierowców, którzy rozpędzają się tam do niedozwolonych prędkości.

W rezultacie stanowi przeszkodę wymuszającą zmianę pasa na ten biegnący w przeciwnym kierunku. To czasem sprawia, że niektórzy użytkownicy drogi wręcz przyspieszają, by zdążyć przed nadjeżdżającym pojazdem. Nie jesteśmy zwolennikami progów zwalniających, ale wydaje się, że w tym przypadku byłyby znacznie bardziej optymalne. Sprawę opisali Panowie z Absurdów Drogowych, oto link: https://youtu.be/g8yIBSRhEjE

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe Audi RS6 – polski cennik

BMW Serii 2 Gran Coupe – ile kosztuje w Polsce?