w

Bytom: Crossover na dwóch kołach. Zderzenie na skrzyżowaniu (wideo)

Bytom, zderzenie pod M1
Bytom: Crossover na dwóch kołach. Zderzenie na skrzyżowaniu (wideo)

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło przy jednej z bytomskich galerii handlowych.

Nagranie pochodzące z pojazdu świadka wymusza wytężenie wzroku. Widać na nim jednak zderzenie, którego najbardziej charakterystycznym momentem był crossover na dwóch kołach. Jak można przypuszczać, jeden samochód najechał na drugi.

Geneza tej historii nie została ujawniona, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz to nieuważna zmiana pasa ruchu (co najlepiej widać przy powtórzeniu nagrania), której dopuścił się użytkownik srebrnego samochodu. Lewy bok koreańskiego hatchbacka z pewnością został poważnie uszkodzony, podobnie jak przód i błotnik francuskiego crossovera.

Energia uderzenia na szczęście nie była bardzo dużą, dlatego wszyscy uczestnicy przebywający w obu samochodach wyszli z kabin o własnych siłach. Stresu jednak nie zabrakło. Wskazanie winnego nie powinno być dużym problemem dla funkcjonariuszy (jeżeli oczywiście sprawa nie została wyjaśniona bez udziału policji).

Patrz w lusterka przed zmianą pasa

Zmiana toru jazdy powinna być poprzedzona dokładnym sprawdzeniem, czy nie przysporzy to kłopotów. Niestety, w tym przypadku zabrakło ostrożności, co doprowadziło do niepożądanych konsekwencji.

Gdyby sprawca zdarzenia upewnił się, czy nie zajedzie drogi innemu uczestnikowi ruchu, to nie doszłoby do takich następstw. Pamiętajmy, że przy wyższych prędkościach albo w sytuacji, gdy jednym z uczestników zdarzenia był motocyklista, to skutki mogłyby być znacznie poważniejsze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie TIR-a z osobówką

Próbował wcisnąć się przed TIR-a. To był błąd (wideo)

Stłuczka podczas cofania

Kierowcę SUV-a przerosło cofanie. Uszkodził dwa auta i wystraszył innych (wideo)