w

Bydgoszcz: Policyjny dron wyłapywał przewinienia kierowców. Takich akcji będzie więcej (wideo)

Policyjny dron rejestrujący wykroczenia kierowców
Bydgoszcz: Policyjny dron wyłapywał przewinienia kierowców. Takich akcji będzie więcej (wideo)

Mundurowi z bydgoskiej drogówki postanowili monitorować z powietrza zachowania kierowców na ulicy Kujawskiej.

Pomógł im w tym policyjny dron. To coraz częściej wykorzystywany sprzęt przez funkcjonariuszy. Ostatnio pokazywaliśmy Wam podobną akcję, tyle że przeprowadzaną w innej miejscowości. Wtedy celem było wyłapywanie kierowców, którzy nie stosowali się do zasad ruchu wahadłowego uzupełnionego sygnalizacją świetlną.

Liczne przewinienia w sąsiedztwie pieszych

Policjanci nie skupiali się na jednym aspekcie kontroli, ale postanowili przyjrzeć się newralgicznemu fragmentowi jezdni, przez który przebiegało przejście dla pieszych. To akurat nie dziwi. Zaktualizowane przepisy nakazują uczestnikom ruchu przepuszczanie ludzi na pasach, ale wiele osób lekceważy ten fakt. To oczywiście tworzy duże zagrożenie dla wszystkich wokół.

Jak widać na poniższym materiale, policyjny dron bardzo się przydał. Kierowcy wielokrotnie nie zatrzymywali się przed przejściem, gdy zbliżał się pieszy. Bywali nawet tacy, którzy wjeżdżali na pasy, gdy już człowiek przez nie przechodził.

Nie brakowało także manewrów wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem. Ujawniono osiem takich sytuacji. Czterech kierowców skończyło z mandatem, trzech z pouczeniem, a w przypadku jednego z nich skierowano wniosek do sądu. Nie wiadomo jednak z jakiego powodu (albo rażące złamanie przepisów, albo odmówienie przyjęcia mandatu).

Nie ma wątpliwości, że takich akcji będzie więcej. Policyjne drony stają się bardzo istotnymi narzędziem do walki z piratami drogowymi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW Polo 4x4

Terenowy Volkswagen Polo? Korzysta z technologii Nissana

Wariat w Passacie doprowadził do kolizji i uciekł

Katowice: Zderzenie na A4. Kierowca Passata uciekł (wideo)