w

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Lang Lang

Kilka dni temu informowaliśmy, że produkcja każdego egzemplarza Veyrona generuje ogromne straty. Mimo tego inżynierowie wciąż wypuszczają na rynek kolejne edycje specjalne.

 

Okazją do stworzenia nowej wersji był koncert wielkiego pianisty – Lang Lang – który odbył się we francuskim Molsheim. Nazwa nie jest więc przypadkowa. Wygląd supersamochodu inspirowany był fortepianem i kultowym modelem 57 Atalante.

 

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że część karoserii pomalowano czarnym lakierem fortepianowym. Kontrastują z nim białe wstawki, które mają symbolizować klawisze. Identyczne wzronictwo znalazło się również we wnętrzu.

 

Pod maską pozostał 16-cylindrowy potwór generujący 1200 KM i 1500 Nm momentu obrotowego. Ewentualni nabywcy mogą więc liczyć na sprint do setki w 2,8 sekundy i prędkość maksymalną przekraczającą 408 km/h.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Peugeot 308 – polska premiera

Trwają prace nad nowym Audi RS3