w

Bugatti Chiron L’Ébé Edition. Hołd dla córki

Chiron LEbe 2022
Bugatti Chiron L’Ébé Edition. Hołd dla córki

Dzieci odgrywają ogromne role w życiu dorosłych. Świat motoryzacji jest tego bardzo dobrym przykładem.

Wystarczy wspomnieć, że Mercedes to imię córki założyciela marki. Ciekawych historii z potomkami w tle jest jednak znacznie więcej. Kolejny taki wątek wprowadza Bugatti Chiron L’Ébé Edition będące hołdem dla córki znanego przedsiębiorcy.

Jak można się domyślać, L’Ébé to imię wspomnianej córki wyjątkowego inżyniera, którym był Ettore Bugatti. Aby uhonorować jej życie stworzono trzy niezwykłe egzemplarze tego sportowego samochodu.

Bugatti Chiron L’Ébé Edition

Design Chirona został podkreślony licznymi akcentami w stylu art deco. Ozdobniki widać wokół grilla, na błotnikach, dachu, dyfuzorze oraz tylnych osłonach. Nie zabrakło także imienia, które jest dumnie eksponowane na ruchomym skrzydle. Całe nadwozie posiada oczywiście karbonowe pokrycie.

Bugatti Chiron L’Ébé Edition
Skorupę z włókna węglowego uzupełniają złote wstawki w stylu art deco

We wnętrzu dominuje połączenie beżu i błękitu. Wygląda to oryginalnie, ale nie każdemu przypadnie do gustu. Na listwach progowych i zagłówkach ponownie pojawia się imię córki założyciela marki. Z kolei na panelach drzwiowych znajdują się sylwetki kultowych modeli francuskiego producenta (Chiron, Veyron, EB110 i inne).

Bugatti Chiron 2022
Układ napędowy Chirona oddaje do dyspozycji 1480 koni mechanicznych

Układ napędowy pozostał taki sam, co nie jest rozczarowującą informacją. Sercem Bugatti jest ośmiolitrowe W16 zdolne generować 1480 koni mechanicznych. Osiągi są oczywiście znakomite. Auto bez problemu rozwija ponad 400 km/h.

To już jest ostatnia prosta dla Chirona. Warto podkreślić, że w produkcji jest jeszcze 10 sztuk modelu Centodieci, który powstał na jego bazie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Zoe Grey

Renault Zoe 2022. Aktualizacja elektrycznego autka

Elon Musk

Inwestor pozwał Teslę. Mocne słowa do Elona Muska