w

Bugatti chce przyćmić nowy rekord prędkości: Zapowiada nowy model

Bugatti roadster 2021
Bugatti chce przyćmić nowy rekord prędkości: Zapowiada nowy model

Przez ostatnie dwa dni media na całym świecie informują o nowym rekordzie prędkości, który wyznaczył amerykański samochód: SSC Tautara.

Z wysokimi prędkościami kojarzy się także Bugatti, które nie chce być zdetronizowane na rynku hipersamochodów. Właśnie dlatego legendarna marka zapowiedziała właśnie zupełnie nowym model. Towarzyszy temu zdjęcie, które ujawnia tylne oświetlenie.

Motyw „X” przywodzi na myśl Chirona Pur Sport, choć tam nie było lamp o takim kształcie. Zapowiada się więc kolejny pokaz stylistycznych fajerwerków.

Bugatti nie zdradziło jeszcze żadnych szczegółów technicznych. Niektórzy twierdzą, że będzie to model pokazowy, którego produkcja ograniczy się do jednego egzemplarza. To potwierdziłoby plotki na temat tajemniczego klienta zlecającego producentowi budowę wyjątkowego roadstera. Miał on zapłacić 11 milionów dolarów.

Niewykluczone, że pod maską znajdzie się znana wszystkim jednostka W16 o pojemności 8 litrów, która będzie generować około 1600 KM.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hummer EV 2021

Hummer powrócił jako auto elektryczne. Nowa propozycja dla polskich celebrytów

2021 Dacia Duster Pickup

Dacia Duster Pick-up 2021 oficjalnie: To może się udać