w

Bristol Bullet bez kamuflażu

Bristol to brytyjska marka, która powstała w 1945 roku. To jednak nie oznacza, że jej samochody od lat cieszą się popularnością. Burzliwa historia sprawiła, że nie powstało zbyt wiele modeli, a ich produkcja przeważnie była ograniczona.

bristol_bullet_2016_1

Od 2011 roku jest w rękach brytyjsko-szwajcarskiej spółki. Teraz niewielka manufaktura samochodowa chce zyskać większe zainteresowanie. Ma w tym pomóc zupełnie nowe auto. Bullet, bo taką nosi nazwę, to roadster wyróżniający się designem łączącym retro z nowoczesnością. Pod jego maską znajdziemy benzynowy silnik V8 BMW o pojemności 4,8 litra. Oficjalne parametry nie zostały ujawnione, ale według wstępnych informacji konstrukcja ma generować 350 KM i 500 Nm. Mamy nadzieję, że ciekawa stylistyka pójdzie w parze z dobrymi właściwościami jezdnymi, ponieważ z chęcią oglądalibyśmy nowe Bristole na drogach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MINI Cabrio AC Schnitzer

Toyota 4Runner TRD Off-Road