w

Brawurowe rozbicie drogiego samochodu. Nastolatek w Toyocie próbował się popisać (wideo)

Nieudana próba driftu
Brawurowe rozbicie drogiego samochodu. Nastolatek w Toyocie próbował się popisać (wideo)

Świat jest uboższy o jedną nieuszkodzoną Suprę po wyczynie młodego chłopaka, który chciał zaimponować rówieśnikom.

Zdarzenie miało miejsce w Calgary znajdującym się w prowincji Alberta (Kanada). Na nagraniu widać, jak żółta Supra pokonuje długi łuk. Od razu wiadomo, że miał to być kontrolowany poślizg w stylu godnym drifterów. Szybko okazało się jednak, że nastolatek w Toyocie przecenił swoje umiejętności.

Kierowca został w pewnym momencie pasażerem – nie mógł już nic zrobić. Samochód w końcu uderzył w krawężnik, a następnie zatrzymał się na przydrożnej trawie. Wydaje się, że w międzyczasie uderzył jeszcze w kilka drobniejszych przeszkód.

Kosztowne zniszczenia

Biorąc pod uwagę prędkość pojazdu, można podejrzewać, że uszkodzenia były naprawdę poważne. Z pewnością ucierpiały elementy układu jezdnego i zawieszenia. Duże prawdopodobieństwo, że fragmenty karoserii również wymagają napraw, tyle że blacharsko-lakierniczych.

Pojawiła się plotka, która sugeruje, że auto było wypożyczone. To jednak błędna informacja, co zdementował organizator spotkania samochodowego, na którym doszło do tego feralnego zdarzenia z udziałem Supry.

Ponowne odtworzenie tego nagrania pozwala przypuszczać, że nastolatek w Toyocie wyłączył system stabilizacji toru jazdy i kontrolę trakcji. Nie ma wątpliwości, że był świadomy tego, co chciał zrobić. Niestety, wyszło słabo i kosztownie. Niech to będzie przestroga dla wszystkich, którzy mają takie pomysły. Nauka jazdy poślizgami powinna odbywać się w przystosowanych do tego miejsca pod okiem instruktorów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The longest Viper on the world

Najdłuższy Dodge Viper na świecie. Szkoda, że powstał.

Mercedes Klasy A Hakkinen Edition

Stary Mercedes Klasy A w cenie nowego AMG A 35. Kto go kupi?