w

Brawurowa akcja operatorów wózków widłowych. Zatrzymali złodziei próbujących uciec (wideo)

Interwencja operatorów wózków widłowych
Brawurowa akcja operatorów wózków widłowych. Zatrzymali złodziei próbujących uciec (wideo)

Do zdarzenia doszło na terenie magazynu Stavebnin DEK znajdującym się w Ostrawie.

Nagranie z monitoringu obiektu ujawnia moment, w którym złodzieje próbują ukraść samochód dostawczy. Zostali jednak przyłapani na gorącym uczynku. Wtedy też zareagowali pracownicy. Brawurowa akcja operatorów wózków widłowych zapobiegła ucieczce i kradzieży.

Mężczyźni podjechali czerwonym Renault Thalia i chcieli przejąć inne auto francuskiej marki – model Master. Być może zależało im na zawartości. Niewykluczone, że samochód, którym podjechali też był kradziony.

Pracownicy i klienci dostrzegli niefortunną akcję przestępców, którzy podjęli spore ryzyko decydując się na nią w takich okolicznościach. Potencjalny zysk był niewielki, a konsekwencje mogły być bardzo poważne.

Bohaterska interwencja pracowników

Obsługa postanowiła odważnie zareagować i postawić się złodziejom. Przestępcy nie chcieli walczyć, tylko uciec. Brawurowa akcja operatorów wózków widłowych zapobiegła jednak tej próbie. Pracownicy zablokowali wyjazd z terenu obiektu z obu stron.

W pewnym momencie zakleszczyli samochód. Koordynacja ich działań robi wrażenie. Sprawcy zdarzenia nie byli w stanie nawet zawrócić. Musieli więc czekać na przybycie policji. Pracownicy zachowali zimną krew i nie zdecydowali się na samosąd. Postąpili bardzo rozsądnie.

Złodzieje mogli tylko zamknąć się w kabinie licząc na to, że zdenerwowana grupa mężczyzn nie podejmie działań na własną rękę przed przybyciem funkcjonariuszy. Z pewnością żałowali swojego czynu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WRT Spa Kubica 2021

Wygrana WRT w wyścigu na Spa. Kubica już z mistrzostwem!

Jazda po prąd drogą ekspresową, 19.09.2021

Szaleniec na S5. Jechał pod prąd z bardzo wysoką prędkością. Wszyscy uciekali (wideo)