w

Brama z systemem grawitacyjnym (Video)

Brama elektryczna to wspaniały wynalazek. Umożliwia wjeżdżanie na teren posesji bez konieczności wychodzenia z samochodu. Kierowcy korzystający z tego dobrodziejstwa nie muszą więc martwić się pogodą w żadnej sytuacji.

Pewien domorosły wynalazca postanowił stworzyć automatyczne „wrota” bez użycia elektryczności. Zamiast niej wykorzystał grawitację i szeroko pojęta fizykę. Po najechaniu na ruchomy podjazd, samochód opada wraz z nim, a  skrzydła ogrodzenia się unoszą. Gdy kierowca zjeżdża z konstrukcji, brama pod wpływem grawitacji wraca na swoje miejsce.

Owszem, nie jest to najbardziej dopracowane rozwiązanie, ale z pewnością spełnia podstawowe wymogi, jakie postawił sam autor całego wynalazku. Gratuluję więc pomysłowości i całkiem dużych zdolności inżynierskich.

https://www.youtube.com/watch?v=4YVmcC45o3c

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Sam koncepcja kinematyki bardzo ciekawa i inspirująca. Niestety projekt dość nie praktyczny ponieważ do otwarcia wystarczy i jest konieczna masa tzn. ciężko otworzyć ręcznie a z drugiej strony otworzy ją każdy samochód osobowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 750 kg – Nowy rekord przeciążenia? ITD zatrzymała polskiego dostawczaka

Pijany kierowca jedzie pod prąd. Obywatelska reakcja (Video)