w

Bolid wyścigowy na autostradzie. On wrócił! (wideo)

GP car czech d4
Bolid wyścigowy na autostradzie. On wrócił! (wideo)

Do sieci trafiło nowe nagranie przedstawiające przejażdżkę wyczynową maszyną po jednej z głównych arterii drogowych w Czechach.

Bolid wyścigowy na autostradzie to zdecydowanie niecodzienny widok. Istnieje naprawdę niewielka grupa, która może przewieźć się takim sprzętem. Jeszcze mniejsza może mieć go w posiadaniu. Na palcach jednej ręki można natomiast policzyć tych, którzy zdecydują się, by pojeździć takim samochodem po drogach publicznych.

Zacznijmy od tego, że to maszyna z serii GP2, którą zdobią barwy Ferrari z 2004 roku. Wzmianki o niej pojawiły się cztery lata temu, gdy również została spotkana na ulicach. Wtedy udało się ustalić właściciela. Był nim David Hauser. Niemniej jednak policja nie była w stanie wskazać, kto siedział za kierownicą, dlatego znany pasjonat motoryzacji uniknął poważnych konsekwencji, wśród których były kary pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Bolid wyścigowy na autostradzie w Czechach

W miniony weekend świat obiegło nagranie, które przedstawia tę maszynę na autostradzie D4. Amatorskie filmy ujawniają niezwykle brzmiący pojazd, która swoją wysokością sięga krawędzi drzwi normalnych aut osobowych.

Jak można się domyślać, bolid wyścigowy na autostradzie nie pojawił się legalnie. Nie powinno go tam być. Takie maszyny nie dysponują homologacją drogową, co oczywiście nie dziwi. Są przystosowane do zupełnie innych warunków.

Bolid wyścigowy na autostradzie D4
To maszyna GP2, która była widziana na tej samej autostradzie cztery lata temu

Nie wiadomo, czy była to chęć przejażdżki, nietypowa forma przetransportowania czy celowa zagrywka „pod publikę”. Tak czy inaczej, kierowca ponownie posiadał kask, co sprawia, że ustalenie tożsamości sprawcy wykroczenia może okazać się niemożliwe – jeżeli od 2018 roku nie zmieniło się czeskie prawo w tym zakresie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

918 Spyder vs 911 Turbo S

Porsche 918 Spyder kontra 911 Turbo S. Pojedynek na szczycie (wideo)

Nieudane parkowanie BMW

Mistrz parkowania w BMW Z3. „Zatrzymał się dopiero na autobusie” (wideo)