w

BMW „zjadło” Porsche na prostej. Pojedynek X3 M z Macanem Turbo (wideo)

SUV-y są modne i wygodne, dlatego coraz więcej klientów ustawia się po nie w salonach. Co istotne, potrafią być także bardzo szybkie, czego przykładem mogą być modele niemieckich marek premium.

Wśród nich znajdują się BMW X3 oraz Porsche Macan. Obie marki mają sportowe geny i mogą występować w naprawdę charakternych odmianach silnikowych. I właśnie takie konfiguracje wzięły udział w prezentowanym porównaniu. Bawarskie auto posiadało jednak pewien zakres modyfikacji…

X3 M a’la Competition vs Macan Turbo

Seryjne BMW w tej specyfikacji ma pod maską 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik, który potrafi generować 472 KM i 598 Nm. Ten egzemplarz został delikatnie zmodyfikowany i dysponuje mocą 503 KM, co oznacza, że ma taki sam potencjał, jak wariant Competition. Z kolei Porsche oferuje 434 KM i 550 Nm pochodzące z V6 o pojemności 2,9 litra.

Oba samochody są bezapelacyjnie szybkie i mimo wyraźnej różnicy w mocy, kluczem okazała się wydajność. Przeniesienie na asfalt kilkuset koni nie jest łatwe. Bawarski SUV zrobił to wyraźnie lepiej. Sami zobaczcie (start od 3:2o):

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rybnik: auto na przejeździe kolejowym i wzorowa reakcja policjanta po służbie (wideo)

Citroen C4 2020 – kluczowe fakty, dane techniczne