w

BMW Z4 sDrive20i GT Spirit

BMW Z4 to jeden z najlepszych roadsterów oferowanych na naszej planecie. Nic więc dziwnego, że producent tworzy edycje specjalne tego modelu. bmw_z4_sdrive20i_gt_spirit_2014_1

 

Tym razem ma się z czego cieszyć Japonia, bo GT Spirit trafi tylko na tamtejszy rynek. Mimo tego niewiele osób będzie się cieszyć z jego posiadania. Powód? Ograniczona liczba sztuk – zaledwie 60 egzemplarzy, z czego część na pewno trafi od razu do garażu. To oznacza, że spotkanie tego auta, nawet w Japonii, może być dość trudne…

bmw_z4_sdrive20i_gt_spirit_2014_3

Pierwsze, co wyróżnia limitowaną edycję i rzuca się w oczy to biały lakier kontrastujący z czarnymi dodatkami. Nie zabrakło także 19-calowych felg aluminiowych, które są częścią pakietu sportowego M. Z kolei we wnętrzu znalazły się aluminiowe pedały oraz sportowe fotele obszyte skórą i alkantarą. Oczywiście wyposażenie nie ma żadnych braków.

bmw_z4_sdrive20i_gt_spirit_2014_6

Pod maską GT Spirit pracuje 2-litrowy silnik benzynowy generujący 184 KM. Spodziewaliśmy się, że będzie coś mocniejszego. Mimo tego trudno narzekać na osiągi. Sprint do setki trwa 6,9 sekundy, a v-max to aż 235 km/h. To wystarczy do dynamicznej jazdy.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seat Leon SC 1.8 TSI DSG FR – wilk w wilczej skórze

Spyker wypływa z finansowego dna