w

BMW z małym grillem, którym nikt by nie pogardził. Oto świetnie zachowane E30 Cabrio na sprzedaż!

BMW E30 Cabrio for sale
BMW z małym grillem, którym nikt by nie pogardził. Oto świetnie zachowane E30 Cabrio na sprzedaż!

Bawarska marka ma na koncie bardzo wiele udanych modeli. Jednym z najbardziej lubianych w całej historii jest BMW E30.

Dziś to jeden z najbardziej pożądanych youngtimerów na rynku. Jego historia rozpoczęła się 1982 roku, kiedy nastąpił oficjalny debiut. Samochód był produkowany przez 12 lat i doczekał się czterech wersji nadwoziowych: coupe, sedan, touring i cabrio.

Przez ten okres pod maską Serii 3 E30 montowano 4- i 6-cylindrowe silniki rzędowe oferujące od 90 do 220 koni mechanicznych. Napęd był kierowany głównie na oś tylną, choć niewielki procent sprzedaży stanowiły także odmiany z AWD. Za przeniesienie mocy na asfalt odpowiadały 4- oraz 5-biegowe przekładnie manualne lub automat o 4 przełożeniach. Topowa odmiana, M3 Evo II, osiągała setkę w 6,7 sekundy i rozpędzała się do 237 km/h.

BMW E30 Cabrio w dobrej kondycji

Znalezienie jakiejkolwiek konfiguracji BMW E30 w świetnym stanie technicznym jest sporym wyzwaniem. Tym razem jednak właśnie taki egzemplarz trafił na aukcję Bring A Trailer. Pochodzi z 1991 roku, czyli z końca okresu produkcyjnego.

BMW E30 Convertible 91'
Samochód pochodzi z 1991 roku

Jak widać na załączonych fotografiach, to kabriolet ozdobiony krwistoczerwonym lakierem karoserii. Warto dodać, że to BMW 325iC, co oznacza, że pod maską znajduje się 2,5-litrowa, rzędowa „szóstka” oferująca 170 koni mechanicznych (przy 6250 obr./min.) oraz 226 niutonometrów (przy 4250 obr./min.). Za przeniesienie mocy na tylną oś odpowiada 5-biegowy manual. Ten zestaw zapewnia przyspieszenie do setki w mniej niż 8 sekund i rozwijanie 222 km/h.

E30 Cabrio na sprzedaż

Samochód pokonał do tej pory zaledwie 60 tysięcy kilometrów. Warto dodać, że pierwotnie był wyposażony w przekładnię automatyczną, ale została ona wymieniona na tę bardziej pożądaną. Co więcej, zastosowano tu mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a także zmieniono grill oraz reflektory na te europejskie.

BMW E30 325i na sprzedaż
Posiada elektryczny, materiałowy dach

Wnętrze oferuje fotele z tapicerką M-Technic oraz skórzane obszycia paneli drzwiowych. Dach jest oczywiście wykonany z miękkiego materiału. Należy zaznaczyć, że posiada elektryczne sterowanie. Jak wynika z opisu, auto miało malowane przednie błotniki i maskę, ale nie posiada żadnej historii wypadkowej (potwierdza to raport Carfax). Powłoka lakiernicza została zabezpieczona ceramiką, a felgi BBS odnowiono w 2018 roku.

Silnik był regularnie serwisowany. Wymiana oleju nastąpiła w czerwcu zeszłego roku, a dwa lata temu przepłukano chłodnicę oraz wymieniono takie podzespoły, jak:

  • pasek rozrządu
  • akumulator
  • alternator
  • pompa wody

Samochód może osiągnąć równowartość 100 tysięcy złotych. Aukcja potrwa jeszcze dwa dni. Link do niej znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LEGO engine

Co masz pod maską? Klocki Lego! Oryginalny pomysł na osłony

Lancia Fulvia 1600 HF Competizione for sale

Popatrz póki możesz. Lancia Fulvia 1600 HF Competizione doczekała się tylko jednego egzemplarza