w

BMW szykuje mocniejszą wersję modelu i8

Już w 2016 roku BMW będzie obchodziło stulecie swojego istnienia. Z tej okazji Bawarczycy pracują nad wyjątkowym prezentem urodzinowym – będzie nim znacznie wzmocniona wersja flagowego i8.

bmw_i8

Według wstępnych informacji, model najprawdopodobniej przyjmie nazwę i8S i będzie wyróżniał się znacznie agresywniejszą stylistyką. Ponadto inżynierowie popracują nad poprawieniem prowadzenia, stosownie modyfikując zawieszenie i hamulce. Najciekawsze jest jednak to, co znajdzie się w komorze silnika – rozważane jest zastosowanie dwulitrowej, czterocylindrowej jednostki z dwiema turbosprężarkami o mocy około 320 KM lub sześciocylindrowego motoru o pojemności trzech litrów i mocy około 480 KM. Nie zabraknie też wspomagającego silnika elektrycznego, który może generować 109 lub 204 KM. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi mocy i8S ma być zdolne do osiągnięcia pierwszej „setki” w około 3,5 sekundy. Minusy? BMW i8S ma kosztować około 30% więcej od „zwykłego” modelu.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Accord wkrótce zniknie z Europy

Toyota GT86 Limited Edition – 10 sztuk na polskim rynku